Колишньому посадовцю Міноборони оголосили підозру за постачання ЗСУ непридатних протитанкових ракетних установок.
Колишньому керівнику департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони Олександру Лієву оголосили підозру у справі про постачання Збройним силам України непридатних протитанкових ракетних установок.
Про це повідомила пресслужба Офісу генерального прокурора.
За даними слідства, йдеться про постачання установок APILAS. Лієву та колишнім керівникам оборонного підприємства інкримінують завдання державі збитків на понад 90 млн грн.
Вищий антикорупційний суд вже обрав запобіжні заходи для керівників підприємства — заставу в розмірі 908,4 тис. грн та 575,32 тис. грн відповідно. Щодо Лієва подано клопотання про заставу у 5,011 млн грн. Розгляд запобіжного заходу заплановано на 7 липня.
У коментарі Суспільному Лієв заявив, що не причетний до укладення контракту, оскільки той був підписаний ще до його призначення. За його словами, контракт на постачання APILAS було укладено 28 березня 2022 року, а вартість установок повністю оплачена 23 червня 2022 року. Сам Лієв очолив департамент лише у серпні того ж року.
Він наголосив, що поставку прийняла спеціальна комісія військових фахівців, яка засвідчила відповідність товару першій категорії якості. Згодом, уже на посаді, він підписав бухгалтерський акт приймання-передачі, що є стандартною процедурою завершення контракту. Лієв заявив про готовність співпрацювати зі слідством та доводити свою правоту в суді.
За даними «Української правди», підозри у справі про постачання непридатних протитанкових установок на понад 90 мільйонів гривень вручили:
▪️ Олександру Лієву — колишньому очільнику департаменту військово-технічної політики Міноборони (і це вже друга підозра)
▪️ Денису Харитонову — екскерівнику оборонного підприємства
▪️ Олександру Наконечному — ще одному колишньому керівнику того ж заводу
Ці посадовці працювали ще за часів Олексія Резнікова.
Олександр Лієв фігурує і в іншій резонансній справі. У січні 2024 року СБУ повідомила про викриття корупційної схеми під час закупівлі боєприпасів для ЗСУ. Тоді Лієва затримали при спробі виїзду за кордон. Його підозрюють у розтраті коштів за контрактом на постачання 100 тисяч мінометних пострілів, які так і не надійшли до українського війська. Згідно з матеріалами слідства, Міноборони перерахувало постачальнику — компанії «Львівський арсенал» — 97% суми контракту.
29 січня 2024 року ВАКС відмовив у застосуванні запобіжного заходу щодо Лієва. Однак 22 січня 2025 року райсуд Полтави взяв його під варту на 52 дні. Наразі він перебуває під арештом до 14 березня 2025 року.
Кримчанин Олександр Лієв, колишній міністр курортів і туризму півострова, опинився у центрі скандалу щодо зв'язків із росією.
Лієв займав відповідальну посаду в оборонному відомстві: із початку 2022 року був заступником начальника департаменту державних закупівель Міноборони, а з літа минулого року – був тимчасово виконуючим обов’язки керівника департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони України.