Created with Sketch.

Людей боятися – на Кобищани не потикатися

02.09.2020, 19:53
Фото: poltava.to

«Робочий візит» неробочого «янелоха».

З твердою упевненістю у справедливості аксіоми щодо обов'язкової наявності кусючої опозиції у пристойному суспільстві намагаємося причепитися хоч би до чогось у візиті т.з. президента до нашого благословенного у віках, вславленого в прозі й поезії краю.

І… не знаходимо причіпки. Ображає, знаєте.

У людей то напівпритомна бабця верлібром візитеру-блазневі оду виспіває, то корабельну щоглу висунуть у керманички корабелів (що й логічно, трясця йому в пупа), то надто цікавій дівчині «корпусні шафи» з охорони найвеличнішого ребра переламають. Все ж якась розвага. Не слухати ж остогидле бла-бла про кінці. Епох, воєн і здорового глузду.

Кобищанцям же явили упослідженого чоловічка, настраханого ще задовго до приземлення на злітно-посадковій смузі вздовж і впоперек відреставрованого, практично центрального східноєвропейського авіахабу. Оцей його переляк (цит.: «Було відчуття, що це наша остання поїздка у житті»), як перше враження від нинішніх відвідин місцини зародження нації, і став лейтмотивом усього перебування Зе на Полтавщині. З робочим, так би мовити, візитом.

Це ж як треба боятися людей, щоб зігнати на периметр прибудинкової ОДА ділянки чи не увесь особовий склад силових структур Лівобережжя?! Щоб наповнити прилеглі двори баканівськими нишпорками, які пропікали перехожих скануючими поглядами не лише на предмет партбілета «Європейської Солідарності», а й пороху на штиблетах?!

Це ж як треба боятися людей, щоб зігнати на периметр прибудинкової ОДА ділянки чи не увесь особовий склад силових структур Лівобережжя?!

Авторові довелося двічі проїхати тролейбусом повз запаковану «чорнобильську зону» зі спітнілими чорними чоловічками вздовж стрічки. Ні, не спеціально, нам Його лик ні гріє, ні холодить, не треба нас дурить – ми трактор бачили. Були проїздом мимо служивого шабашу у справах, але коментарів наслухалися вдосталь: «було-було, а такого сцикуна…», «як би їх отам усіх сфоткати, щоб знать, за кого голосувати не треба!», «а де рояль?».

Решта епітетів на адресу візитера були настільки далекими від нормативної лексики, що з великою ймовірністю можна прогнозувати місцевим служивим кандидатам точно не 73 відсотки прихильності. Розвидняється.

І чого було КоЗе водити?  Ні вражень, ні сліду.

Народився у селі на Сумській Слобожанщині, наразі – полтавець, вчитель історії і тоді ще суспільствознавства, профспілковий чиновник, активіст і фрондер інформаційного простору, пенсіонер, українець, але все ще оптиміст

Читайте також
Депрес-конференція
Опінії
«Стадіон, так стадіон!..»: 4 роки потому
Опінії
В Україні стартує "Велика термомодернізація"
Політика
Зеленський досі гадає що можна завершити війну цілуючи ноги Путіну
Політика
Від Донбасу через Москву до Ватикану
Опінії
Ватикан, чому не Антарктида?
Опінії