Created with Sketch.

Люди не відрізняють вірші написані ChatGPT від поезії Шекспіра і Байрона

16 листопада, 18:42

Науковці пояснюють результати простотою та доступністю віршів ШІ порівняно з творами класиків.

Нове дослідження, опубліковане в журналі Scientific Reports, демонструє неспроможність читачів розрізнити вірші, створені штучним інтелектом та людиною. Більшість учасників експерименту надали перевагу творам ШІ.

Дослідники Браян Портер та Едуард Мачері з кафедри історії та філософії науки Університету Піттсбурга (США) протестували здатність 1634 учасників розрізняти поезію, створену ШІ, та написану людиною-поетом.

Учасникам у випадковому порядку запропонували десять віршів: п’ять, написаних відомими поетами, включно з Вільямом Шекспіром, лордом Байроном, Емілі Дікінсон і Томасом Еліотом, і п’ять віршів, згенерованих ChatGPT3.5 у стилі цих поетів.

Учасники частіше схилялися до думки, що вірші ШІ написала людина, а п’ять творів, які вони вважали найменш схожими на людські, належали справжнім поетам.

У другому експерименті інша група з 696 учасників оцінювала вірші за 14 характеристиками, такими як якість, краса, емоції, ритм і оригінальність. Учасників випадковим чином розподілили на три групи, яким повідомили, що вірші написані людиною, створені ШІ, або не надали жодної інформації про авторство.

Учасники, які знали про авторство ШІ, оцінили вірші нижче за всіма критеріями. Натомість група без інформації про походження творів надала перевагу згенерованим віршам.

Дослідники пояснюють результати простотою та доступністю віршів ШІ порівняно з творами класиків. Читачі помилково сприйняли цю легкість розуміння як ознаку людського авторства.
Читайте також
Сценарії «Матриці» й «Термінатора» правдиві
Життя
Євросоюз затвердив Закон про ШІ
Життя
У США на посаду мера міста балотується ШІ
Політика
Чи може штучний інтелект вирішити ваші сімейні проблеми?
Життя
У Південній Кореї телеведучих замінили нейромережами
Світ
У США представили законопроєкт про 4-денний робочий тиждень
Світ