Created with Sketch.

Марс визнаний небезпечним для людини: ніхто не зможе прожити там довше за чотири роки

18.06.2023, 08:41

Вчені пояснили, що при знаходженні на Марсі понад чотири роки екіпаж зазнає небезпечного впливу високого рівня радіації

Марс, четверта планета від Сонця та наш найближчий небесний сусід, уже кілька десятиліть є предметом інтересу вчених та любителів космонавтики.

Але останні дослідження привели до разючого висновку: Марс оголошений небезпечним для тривалого перебування людей.

Міжнародна група вчених нещодавно опублікувала роботу, в якій докладно описала загрозу корпускулярного випромінювання (Корпускулярне випромінювання або випромінювання частинок, що складається з потоку заряджених частинок (α-, β-часток, протонів, електронів), кінетична енергія яких достатня для іонізації атомів при столику до класу безпосередньо іонізуючого випромінювання) на Марсі. Їхні висновки показують, що перебування на Червоній планеті довше чотирьох років перевищить безпечний рівень радіації для людини. Радіаційна загроза включає корпускулярне випромінювання від Сонця, далеких зірок і галактик, від якого на Землі захищені магнітосферою. З результатів проведеної роботи, вчені визнали Марс небезпечним життя людини.

Дослідники пояснили, що при знаходженні на Марсі понад чотири роки екіпаж зазнає небезпечного впливу високого рівня радіації, головним чином джерел за межами нашої Сонячної системи.

Це відкриття ґрунтується на результатах спільних досліджень кількох відомих інститутів, включаючи Каліфорнійський університет, Массачусетський технологічний інститут  та GFZ Potsdam.

Цікаво, що Сонце може захистити майбутніх мандрівників на Марс від найсильнішої радіації. В ідеалі запуск місії має відбутися під час сонячного максимуму – періоду пікової сонячної активності, коли небезпечні частинки з далеких галактик відхиляються під впливом підвищеної сонячної активності.

Але, незважаючи на радіаційну небезпеку, обмеження за вагою та часом запуску космічного корабля, а також технологічні труднощі, вчені стверджують, що політ людини на Марс залишається поки що життєздатною ідеєю. Вся справа у дотриманні чотирирічного ліміту безпеки, щоб захистити дослідників Марса від загроз, пов'язаних із космічною радіацією.

Отже, на сьогодні Марс визнаний небезпечним для тривалого перебування людей, що є серйозною перешкодою для планів організації постійних місій. Однак ці нові дані не означають припинення досліджень Червоної планети. Натомість вони надають дорожню карту для безпечного планування та здійснення експедицій у межах чотирирічного ліміту. Майбутнє освоєння Марса вимагатиме тонкого балансу ризику та винагороди, оскільки ми розширюємо межі присутності людини у космосі.

Мрія людства стати міжпланетним видом досі жива. Головне – розуміти ризики, адаптуватися до них та продовжувати рухатися до мети.

Читайте також
Члени екіпажу місії SpaceX Crew-8 повернулися на Землю
Світ
NASA запустило апарат до Юпітера у пошуках позаземного життя
Життя
Земля могла «вкрасти» Місяць в іншої планети шляхом сили тяжіння
Життя
SpaceX планує запустити близько п'яти Starship на Марс протягом наступних двох років
Світ
Космічні туристи з приватної місії Polaris Dawn порушили космічний закон
Світ
Астероїд змістив вісь найбільшого супутника Сонячної системи
Життя