Created with Sketch.

Меланія Трамп стала несподіваним союзником України у Білому домі — The Times

вчора, 18:00

Її інтерес до війни в Україні можна пояснити її походженням.

Дитинство першої леді США Меланії Трамп у колишній Югославії та її співчуття до тяжкого становища України могли вплинути на рішення президента відправити ракети Patriot.

Про це пише The Times.

Видання називає Меланію Трамп «несподіваним союзником України у Білому домі».

Як стало відомо, перша леді, яка виросла в колишній Югославії, нагадувала своєму чоловікові про смертельні втрати від російських авіаударів по українських містах.

Виступаючи в Овальному кабінеті у понеділок вдень, Трамп сказав: «Я йду додому, кажу першій леді: «Я сьогодні розмовляв із Володимиром, у нас була чудова розмова». А вона каже: «О, справді? Щойно постраждало ще одне місто».

Як пише The Times, це свідчить про те, що 55-річна Меланія має набагато більший вплив на політичне мислення свого чоловіка, ніж багато хто міг би припустити. Останнім часом вона проводила значну кількість часу поза Вашингтоном — у готелі Mar-a-Lago в Палм-Біч та в Trump Tower у Нью-Йорку поруч із сином Барроном Трампом, першокурсником Нью-Йоркського університету.

У травні повідомлялося, що Меланія провела в Білому домі менше ніж 14 днів від моменту інавгурації свого чоловіка.

Її інтерес до війни в Україні можна пояснити її походженням, пише видання. Меланія, яка народилася за «залізною завісою» у 1970 році, раніше висловлювала захоплення Рональдом Рейганом — президентом, який допоміг покласти край холодній війні.

Вона часто спілкується зі своїм сином Барроном словенською мовою, і пара зберігає паспорти ЄС.

«Це (прихильність Меланії до України. — Ред.) зовсім не дивно, враховуючи, що вона виросла в колишній Югославії — країні, де не люблять росію», — наголосила авторка книги «Мистецтво її угоди: Нерозказана історія Меланії Трамп» Мері Джордан.

Вона додала, що Меланія має «більше досвіду, ніж інші люди в кабінеті міністрів, у спробах донести свою точку зору».

За словами Джордан, батько Меланії, 81-річний Віктор Кнавс, продовжує їздити до Словенії, де виросла Меланія, а це означає, що вона добре обізнана з європейською політикою.

«Її рідна країна повністю підтримує Україну, і люди там обурені тим, що Сполучені Штати раптом перестали озброювати Україну», — зазначила вона.

Також є докази попереднього невдоволення Меланії війною росії проти України.

У лютому 2022 року Трамп назвав путіна «кмітливим» і «генієм». Однак Меланія заявила, що вбивство невинних мирних жителів було «жахливим» і «таким, що крає серце». У зверненні до своїх двох мільйонів підписників вона закликала зробити пожертви Червоному Хресту й зазначила, що її «думки та молитви з українським народом».

Як повідомляє CNN, перед поверненням до Білого дому Меланія провела два місяці, переглядаючи зовнішню політику, готуючись до зустрічей із закордонними високопосадовцями як перша леді.

Незважаючи на легіони радників з національної безпеки та зовнішньої політики, які є в розпорядженні Трампа, схоже, що його дружина може бути найважливішим голосом з усіх, пише The Times.

«Трамп прислухається до певних людей у певних питаннях, — каже Джордан. — Він особливо слухає тих, хто йому дуже близький. А особливо — якщо їхнє прізвище Трамп».

Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що «дуже незадоволений» керівником росії володимиром путіним і пригрозив запровадити «дуже жорсткі мита» проти рф, якщо угоди про припинення вогню в Україні не буде досягнуто протягом 50 днів. Про це він заявив на пресконференції з генсеком НАТО Марком Рютте, уточнивши, що тарифи можуть сягнути 100%.

Посадовець Білого дому пояснив CNN, що, говорячи про «вторинні тарифи», Трамп мав на увазі 100% мито на імпорт товарів з росії та вторинні санкції проти країн, які купують російську нафту. США нині майже не торгують з рф, що робить вторинні санкції потенційно найболючішими.

Також Трамп заявив, що саме його дружина Меланія звернула увагу на непослідовність путіна у питаннях мирної угоди з Україною. Про це Трамп розповів під час зустрічі з Марком Рютте. За його словами, після телефонних розмов із путіним Меланія вказувала йому на нові російські обстріли, що відбувалися попри заяви кремля про готовність до миру.

Трамп також зауважив, що країни, які мають системи ППО Patriot, можуть передати їх Україні, а США — компенсувати постачання. Він зазначив, що одна з країн, яка має 17 таких систем, готується відправити їх, і «велика кількість із цих 17» може швидко потрапити на фронт.

«У нас є одна країна, у якої 17 систем Patriot готується до відправки. Велика кількість із цих 17 відправиться на поле бою. Це можна швидко зробити», — наголосив Трамп.

Наразі невідомо, яку саме країну мав на увазі Трамп. Серед європейських країн найбільше систем ППО Patriot було у Німеччини — 12. Однак, як повідомив міністр оборони ФРН, зараз у розпорядженні Бундесверу залишилося лише шість.

Читайте також
Медведєв відповів Рютте на прогноз про напад Китаю та рф
Світ
Що з санкціями проти «Ізраїлю»?
Війна
Демократи не вірять, що США знищили ядерні потужності Ірану
Політика
Трампа висунуто на Нобелівську премію миру за угоду про припинення вогню між Іраном і «Ізраїлем»
Політика
Прем'єр Японії пропустить саміт НАТО у Гаазі, - Reuters
Політика
Кремлівського агресора провокують імпотенти з НАТО
Опінії