Created with Sketch.

Менеджери Продивуса знесли партнерів Палія, яких Полтавська САД тягнула на ремонт мосту за 186 мільйонів

05.06.2018, 06:45

Адміністративна колегія АМКУ 29 травня зобов’язала Службу автомобільних доріг у Полтавській області відмінити тендер щодо реконструкції мосту через річку Сула на очікувану суму 186,00 млн грн.

На тендер щодо реконструкції металевого фермового прогону мосту на км 170+867 автодороги Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь прийшло три фірми:

ТОВ «Мостобудівельне підприємство «Мостострой» маріупольського бізнесмена Михайла Беккера,

ТОВ «Спецдоррембуд» дніпровців Анатолія Коротченка та Олега Жиронкіна;

ТОВ «Будівельне управління механізації» Дмитра Годованюка і Сергія Воловика, відомих як менеджериПАТ «Мостобуд» екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Продивуса.

Однак із них лише дві допустили до аукціону – «Мостострой» і «Спецдоррембуд».

Пропозиція «Будівельного управління механізації» була відхилена, бо частина поданих фірмою договорів із працівниками вже закінчили дію.

«Будівельне управління механізації» оскаржило в АМКУ своє відхилення та допущення до торгів «Спецдоррембуду». Фірма заявила, що тендерна документація нібито не вимагала надання саме чинних договорів із працівниками, а допущений суперник «Спецдоррембуд» мав недостатньо техніки для виконання необхідних робіт.

У відповіді на скаргу замовник взагалі не пояснив, чому не відхилив «Спецдоррембуд».

Замість цього полтавські дорожники навели нові недоліки пропозиції самого скаржника. Той подав аналогічний договір про ремонт мосту на міській комунальній дорозі, а не на автодорозі загального користування. Також фірма надала акти до нього, які не містили повний комплекс робіт. Але це не було підставою для відхилення «Будівельного управління механізації».

Зрештою адмінколегія визнала, що скаржника відхилили правомірно, оскільки він дійсно приніс прострочені договори на деяких працівників, що суперечило вимогам тендеру.

Водночас АМКУ підтримав претензії «Будівельного управління механізації» до фірми «Спецдоррембуд». Документація вимагала надати таблицю з технікою, необхідною для виконання робіт за технічним завданням. У техзавданні були наведені характеристики будови і зазначено, що креслення основних проектних рішень знаходяться в доданих файлах. Зведені обсяги робіт, передбачені проектом і додані до техзавдання, були вихідними даними для складання ціни пропозиції учасника. Отже, техніка, на яку є посилання в проектній документації, мала бути зазначена у таблиці. «Спецдоррембуд» не вказав цілу низку такої техніки, за що його пропозицію повинні були відхилити.

Після відхилення «Спецдоррембуду» єдиною допущеною до тендеру фірмою лишається «Мостострой». Це є підставою для відміни торгів, що адмінколегія і постановила зробити.

«Спецдоррембуд» входить у консорціум «УПС» разом із ТОВ «Спеціалізована пересувна механізована колона 788» і ТОВ «Українсько-польське підприємство з іноземними інвестиціями «УПС».

Після зміни влади у 2014 р. на тодішнього власника фірми «УПС» – сина екс-начальника ДП «Дніпропетровський облавтодор» Тараса Палія було відкрито два кримінальні провадження щодо привласнення бюджетних коштів на ремонті доріг фірмою «УПС». У 2015 р. обидві справи закрили. Наприкінці того ж року він уступив половину «УПС» словацькій фірмі «Ароґраф» Ірини Гунази, відомої як контактна особа міської організації партії «Україна майбутнього» Святослава Олійника. Останній був заступником тодішнього губернатора ІгоряКоломойського. Нині Палій лишився директором «УПС», а володіє фірмою Дмитро Култишев. 

Читайте також
Свята полтавським браконьєрам не завада
Полтава
Європейські благодійники надали генератори комунальникам Кременчука
Полтава
Чутяни провели в останню дорогу захисника України Євгена Рябовола
Полтава
Енергетична самодостатність по-миргородськи
Полтава
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава