Created with Sketch.

Мільйони – в Мамайями або полтавсько-харківські традиції класти асфальт у дощ

19.05.2016, 14:07

Серед полтавських ЗМІ, громадських діячів, блоґерів, політиканів останнім часом утворилася така собі традиція – викривати пороки влади та її представників, але нічого з ними не робити. Мовляв, проблему висвітлили – тепер справа за правоохоронними органами. Головне – щоб викрита новина мала високий рейтинг, була на язиці в суспільства/електорату. Найцікавіше (і найабсурдніше), що порушуючи проблему, політик/журналіст/активіст навряд думає про її вирішення.

Така ситуація склалася, зокрема, з ремонтом дорожнього покриття Полтави. Абсолютно всі ЗМІ говорили про замовний тендер і фейкову ремонту компанію. Блоґери написали про ремонт доріг у дощ і сніг. Ця інформація швидко осіла, як пил, не долетівши навіть до сходів міської ради на першому поверсі.

Натомість перед приїздом Президента Порошенка ремонтники поквапом асфальтували центральні вулиці, засипаючи асфальт у калюжі після зливи. Відбувалося порушення всіх норм асфальтоукладання. Знову ж таки, журналісти їх відзняли. Вийшов цікавий сюжет від «Громадського». Цікавий ще й у тому плані, що полтавці мовчки смакували, як за вказівкою міського голови, зливали в калюжі й закатували катком мільйони гривень наших із вами податків. 

Головне – правильно подати картинку. Без висновків, різких суджень. Без аналітичного коментаря. Усе оk. People хаває.

Два дні тому Полтаву накрив циклон, лила страшенна злива. Розбита дорога на вулиці Козака перетворилася на стічний басейн. За десять хвилин дощу вода стояла заввишки з колесо автівок. 

Нагадаємо, восени на цій вулиці укладали новий асфальт. 

Клали і в сніг, і в дощ. Мабуть, поспішали виконати п’ятирічку за три роки. Тоді вся стрічка новин була наповнена новинами про відмивання грошей на ремонті, про абсурдність укладання асфальту в – 10 градусів тощо.

Висновки: жодний посадовець чи виконувач до відповідальності не притягнутий. Ці ж самі дороги знову потребують ремонту. А тим часом у Полтаву на початку червня приїздить цирк «Кобзов». Звісно, якщо вантажівки з тваринами й артистами витримають перевірку ямами, а останніх не укачає. Та й здивувати місцеву публіку буде вкрай складно. Хто в Полтаві живе, той в цирку не сміється. Та й міська рада імені Мальцева регулярно збирає аншлаги на сесіях. Тим паче, що Олександр Мамай, очільник ради, на останній сесії зазначив, що має персонального шута. Сергій Чередніченко, представник провладної партії в міськраді, вмикає циркову музику. І взагалі, будь-який цирк за ваші гроші (податки – ред.), панове.

Та здається, цирку в Полтаві стало забагато. Ми принципово не фільмували, як у згадану вище зливу, харківська фірма «Будгрант-7» укладала асфальт на вулиці Монастирській. Та й, мабуть, камеру просто залило б – настільки сильним був дощ. «Останній Бастіон» викликав поліцію. Результат – подані заяви про кримінальне правопорушення за статтями 364 та 367 ККУ. Тепер Олександру Мамаю, міському голові Полтави, Михайлові Шевченку, його першому заступнику, Олексію Чепурку, заступнику з питань ЖКГ, доведеться відповідати за зловживання владою, службовим становищем і службову недбалість, що заподіяла значні (мільйонні – ред.) матеріальні збитки.

Міському голові також доведеться пояснити, чому місцеві дороги ремонтує «Будгрант-7», компанія зі статутним капіталом 100 грн. та юридичною адресою в квартирі харківської багатоповерхівки.

Зазначимо, в тендері на ремонт полтавських доріг брали участь 6 компаній. Загальна сума, виділена міськрадою на ремонт склала 172 млн. грн. Перевагу «Будгранту-7» віддали, бо той запропонував відремонтувати за 140 млн. грн.

Звісно, за 140 млн. асфальт дозволено класти і в дощ, і в калюжі. Тим паче під протекторатом міського голови. І не прискіпишся – адже немає до кого. Згідно з даними з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновником і власником «Будгранту-7» є Олександр Дуравкін, який і вклав у компанію весь її статутний капітал у розмірі 100 грн. Та в усіх інших джерелах засновником і кінцевим беніфінціарним власником «Будгранту-7» є Лариса Твердохлеб. У результаті, винних узагалі буде не знайти.

Звертаємо увагу правоохоронних органів на зазначений вище факт. Як і на суму відкату в розмірі 32 млн. грн. у вигляді заниженої ціни на ремонт від харківської напівфейкової компанії. Постає питання, у чиїх кишенях осіли гроші – у міського голови чи в його заступників?

Незрозуміло, чому цього досі не помітила прокуратура Полтавської області? Можливо, через те, що відрізок асфальту біля будівлі прокуратури в ідеальному стані, а проблеми містян її не цікавлять. Припускаємо, що ділянка асфальту біля будівлі прокуратури Полтавської області саме й тому гарна, що укладала її не квартирна фірма зі 100 грн. у запасі.

Незабаром дізнаємося ці деталі. Тим паче, що дорожнє питання, порушене «Останнім Бастіоном» не тільки на шпальтах ЗМІ, а й у розслідуваннях правоохоронців.

Далі буде.

Читайте також
Пирятинські аграрії намагаються знищити пам'ятку доби Русі
Полтава
Недоброчесна суддя-відкривачка Лариса Гольник не змогла обратися до ВККСУ
Полтава
На захід від Кременчука виявили ідеальний автобан
Полтава
Чергову лісосмугу зрубали на дрова у Полтавському районі
Полтава
Звільнення Тетяни Корост пішло на користь Котельві — жителі громади
Полтава
НАЗК перевірить декларацію ексчиновника Держказначейства Ігоря Вериги
Полтава