Ті санкції, які нібито йдуть росії лише на користь, чомусь усі ніяк не йдуть на користь її громадянам
Зростання цін, нестача імпортної сировини і, власне, вихід закордонних компаній змушують заводи по всій країні тривалий час простоювати або, що ще гірше і частіше, закриватися. Десятки людей втрачають роботу вивільняються.
У селі Садикове, в Калінінському районі Тверської області, закривається завод Jabil з виробництва складної електроніки. Американська компанія вирішила ліквідувати російську філію. Завод працював з 2009 року та займався збором автоелектроніки, телевізорів, роутерів та камер. Без роботи залишилося 90 співробітників.
Ще один завод закривається у Липецькій області. І знову це пов'язано з виходом із росії американської компанії, цього разу – Honeywell. Липецький завод випускав протипожежні та газові детектори, засоби індивідуального захисту. Було звільнено 80 людей.
«На жаль, наші «партнери» вирішили не повідомляти нікого про своє рішення наперед. Навіть на підприємство надіслали стороннього юриста», - написав губернатор Липецької області Ігор Артамонов у своєму Telegram-каналі.
Скоротити понад 300 працівників планують у холдинговій компанії «Барнаульський верстатобудівний завод» в Алтайському краї. Поки 509 працівників переведено в режим неповного робочого тижня, складається список тих, хто потрапить під скорочення.
«Барнаульський верстатобудівний завод» виробляє патрони для стрілецької зброї, вантажопідйомне обладнання, теплообмінники, інструмент та оснащення. Підприємство є найбільшим на території краю. 70% продукції заводу – спортивно-мисливських та бойових патронів – йшло на продаж у 30 країн світу. Воно останніми роками активно розвивалося, брало участь у закордонних виставках, нарощувало продажі. І тут бац.
Є також інформація про те, що наприкінці липня 2022 року припинить роботу Хлібопекарський завод №2 у Воронежі. Повідомлення про звільнення отримали 286 співробітників, повідомили «МОЁ!». у департаменті праці та зайнятості населення облуряду.
Це поки що квіточки — все найцікавіше попереду. Плюс я не згадав магазини, кінотеатри і підприємства громадського харчування, що закрилися по всій країні. Роботу повністю або частково втрачають жителі всіх міст, але треба потерпіти, вважають вони, президентові видніше.