Created with Sketch.

МИТЦІ УКРАЇНИ – ФРОНТУ

20.02.2015, 13:05

13-го лютого, напередодні Дня виводу військ з Афганістану, з ініціативи письменників-«афганців», голови Київської обласної організації Національної спілки письменників України Анатолія Гая та кременчуцького поета, прозаїка та кінодраматурга Ігоря Моісєєнка, засновано комісію з військово-патріотичної підтримки воїнів-захисників при Національній спілці письменників України. Її мета - об’єднати, налагодити зворотний зв’язок і зберегти духовні здобутки ветеранів минулих воєн і сучасних героїв-захисників. Ще торік навесні ці літератори зверталися до керівників оборонного відомства з пропозицією мистецького сприяння нашим армійцям, але тоді ця ініціативу не схвалили.

Підтримка від рідної Вітчизни сучасникм оборонцям - це тонкий і надзвичайно важливий духовний зв’язок. Особливо коли армієць чи не щодня отримує болісні стреси від смертельного страхіття війни. Сьогодні ці процеси особливо загострені, адже розв’язана Кремлем війна, з її засобами масового знищення 21-го століття, своєю незбагненною жорстокістю та безглуздістю роздирає душі, перевершуючи всі історичні аналоги.

З іншого боку, в такі важкі часи в людини нерідко пробуджуються приховані раніше мистецькі здібності та потяг до творчості. Так утворюється ціла мистецька субкультура війни. Прикладом маємо вірші, прозу, пісні, витвори образотворчого мистецтва, кіно, створені ветеранами Другої світової, воїнами-«афганцями» та учасниками Євромайдану.

Ось що, наприклад, розповідає Ігор Моісєєнко:

До складу комісії увійшли літератори з усієї України, серед яких лауреат державної премії ім.Тараса Шевченка воїн-«афганець» Василь Слапчук, перший і другий лауреати літературно-мистецької премії Міністерства оборони України ім.Богдана Хмельницького «афганці» Ігор Моісєєнко та Анатолій Гай, лауреат численних міжнародних бардівських конкурсів, орденоносець-розвідник «афганець» В’ячеслав Купрієнко, відома українська поетеса Тетяна Майданович, письменники-ветерани Другої світової війни. До роботи комісії вже виявили бажання долучитися митці з усіх областей України.

Людмила Кучеренко

Один з віршів воїна:

Я - ОФИЦЕР

Я офицер запаса и мне не в моготу,

Нас атакует варвар: и Счастье, и Мечту,

Собрал пожитки воина и вот я здесь сейчас,

Война и плачут дети, знать пробил и мой час!

Без тени я сомнения оставил дом родной,

Судьбы пересечения я не искал с войной,

Она всех нас застала негаданно, врасплох,

Ну что ж, уже бывало, я на войне не плох!

И в голове сознательно стучится метроном,

Пока конспекты пишем - мы вроде бы живем?

Ротацию – героям! Мы в очереди - первые!

Страны своей израненной защитники верные!!!

Я посвящаю эти строки

Тем мужикам, что здесь со мной,

Скажу я Вам без проволоки:

Ты - офицер! И Бог - с тобой!!!

СЛАВА УКРАИНЕ!!!


Читайте також
Закатована, але нескорена: Чин поетки Ладі Могилянської
Історія
Тільки освічені люди вільні
Історія
У Чернігові відновили знищену окупантами архітектурну пам'ятку
Мистецтво
Сьогодні день пам'яті відомого європейського боксера «ВІЛЛІ», який воював в УПА
Історія
Річниця гетьманського перевороту: державники проти хуторян
Історія
Відзначення Радуниці на Полтавщині
Історія