Created with Sketch.

Московії загрожує суверенний дефолт – Wall Street Journal

21.04.2022, 11:15

Борги, які московія відмовляється обслуговувати, становлять 6 мільярдів доларів

Суверенний дефолт московії став імовірнішим після того, як 20 квітня американські регулятори ринку облігацій оголосили, що Кремль не виконав своїх зобовʼязань з обслуговування державного боргу московії, запропонувавши кредиторам відсоткові виплати за доларовими облігаціями в рублях.

Про це інформує видання Wall Street Journal.

Платежі в рублях були зроблені 6 квітня після того, як американський банк JPMorgan відмовився перевести власникам російських облігацій 649 мільйонів доларів, які перебувають на заморожених через санкції рахунках Центрального банку московії. Якщо московія не зможе виплатити цю суму до 4 травня, часу закінчення так званого пільгового періоду, вона формально опиниться у стані дефолту.

Борги, які московія відмовляється обслуговувати, становлять 6 мільярдів доларів.

Міністерство фінансів Росії заявляє, що воно виконало зобовʼязання, спробувавши виплатити відсотки за боргами в рублях.

Інвестори, які купують страхові інструменти, що захищають власників московитських державних облігацій у разі дефолту, оцінюють його ймовірність у 93 відсотки.


В середині країни ситуація не краща...

За місяць московити винесли з банків валюти на $10 мільярдів.

Про це свідчать дані "Банку росії".

ЦБ рф зазначає, що у другій половині місяця відтік коштів з банків суттєво сповільнився, зокрема завдяки запровадженій з 9 березня забороні на зняття валюти.

Водночас кошти фізосіб на банківських рахунках у рублях у березні виросли на 582 млрд рублів, в основному за рахунок збільшення строкових вкладів (+2,6 трлн рублів) на тлі високих ставок. Кошти на поточних рахунках, навпаки, скоротилися – на 2 трлн рублів.

Загалом у березні кошти населення в московитських банках скоротилися на 236 млрд рублів (-0,7%) після масштабного відтоку у лютому (-1,2 трлн рублів, або -3,5%). У першому кварталі кошти фізосіб у московитських банках скоротилися на 2,25 трлн рублів (-6,4%).

ЦБ рф заявляє, що кошти юридичних осіб у березні практично не змінилися (зменшилися на 3 млрд рублів, або -0,01%) після невеликого припливу в лютому на 177 млрд рублів (+0,4%). Регулятор зазначає, що динаміка рублевих (зростання на 1,1 трлн рублів) та валютних залишків (скорочення на 1,1 трлн рублів, або на $13,2 млрд) була різноспрямованою.

ЦБ рф пояснив це вимогами про обов'язковий продаж 80% валютної виручки та бажанням частини компаній зафіксувати прибуток після сильного зростання курсу долара.

Читайте також
Рідні Башара Асада купили 19 апартаментів у Москві-Сіті за $40 млн, - Financial Times
Світ
росія передає Ірану винищувачі Су-35
Війна
Проблеми в російській економіці посиляться у 2025 році, — Британська розвідка
Економіка
У Чечні розстріляли «Урал» з російськими окупантами
Світ
У Підмосков’ї палає будівля військового аеродрому «Чкаловський»
Війна
У Росії призупинилося виробництво винищувачів Су-57
Війна