В Україні за останню добу складено 32 адміністративні протоколи за порушення правил карантину.
Для запобігання поширенню коронавірусної інфекції в Україні залучено понад 15 тисяч поліціянтів. Розпочали роботу контрольно-перевірочні пункти, на яких, зокрема, будуть перевіряти стан здоров’я громадян. Про це йдеться в повідомленні на сторінці Міністерство охорони здоров'я України у Фейсбук.
❗МОЗ України наголошує: усі обмежувальні заходи під час карантину направлені на захист здоров’я громадян та протидію поширенню інфекції. Закликаємо не ставитися до цих заходів легковажно, не виходити з дому без нагальної потреби. Самоізоляція – це найефективніший спосіб уникнути інфекції.
Також повідомляється, що поліціянти контролюватимуть виконання перевізниками та суб’єктами господарювання обмежень, встановлених Кабінетом міністрів України.
«Пріоритетом поліції зараз є профілактичні заходи. Щодобово заступає понад 15 тисяч поліціянтів для забезпечення карантинних заходів. Також створені мобільні групи, у тому числі зі співробітниками Державної служби з надзвичайних ситуацій та Національної гвардії України», – заявив заступник Голови Національної поліції України Олександр Фацевич.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів прийняв рішення оголосити карантин на всій території країни з 12 березня до 3 квітня з метою запобігання спалаху коронавірусу.
Нагадаємо, 16 березня уряд ввів ряд додаткових заходів, а Верховна рада прийняла законопроект для протидії поширенню інфекції.
В даний момент в Україні встановлено такі обмеження:
-всі освітні установи не працюють;
-заборонені масові зібрання людей кількістю понад 10 осіб;
-закриті розважальні центри, кінотеатри, музеї та інші заклади культури і дозвілля;
-призупинено роботу торгових центрів і ринків, за винятком продовольчих секторів і продуктових супермаркетів;
-закриті заклади побутового обслуговування та сфери послуг (салони краси, спортзали і т.д.);
-обмежена робота закладів громадського харчування (кафе і ресторани не приймають відвідувачів, але можуть виконувати доставку на замовлення);
-в медичних установах призупинено проведення планових операцій (винятком є термінові й невідкладні);
-заборонений в'їзд на територію країни іноземних громадян.
Варто відзначити, що на 18 березня в Чернівецькій, Житомирській та Київській областях діє режим надзвичайної ситуації.
Крім загальнонаціональних карантинних заходів, в даних регіонах не працює громадський транспорт, населенню не рекомендовано залишати будинки без крайньої потреби, встановлений графік роботи для продуктових магазинів.
Обмежено транспортне сполучення
Посилений карантинний режим в Україні поширюється на всі види транспорту (за винятком особистого).
Пункти пропуску через український кордон для авіаційного, залізничного та автобусного сполучення були закриті з опівночі 17 березня. З цього ж дня «Укрзалізниця» скасувала всі міжнародні поїзди.
Жорсткі обмеження встановлені для внутрішніх перевезень:
Так, 17 березня було призупинено роботу метро в Києві, Дніпрі, Харкові;
-залізничне сполучення всередині країни було зупинено з 12:00 18 березня;
-залізничні вокзали закриті для відвідувачів, окрім кас, де можна оформити повернення квитків;
-введена заборона на регулярні та нерегулярні автобусні перевезення міжміського, міжобласного та внутрішньообласного сполучення;
-автобусам заборонено в'їзд на територію автостанцій, власникам автостанцій заборонено продавати квитки автоперевізникам;
-з 12:00 18 березня в міських тролейбусах, маршрутках, автобусах, трамвайних вагонах кількість пасажирів не повинна перевищувати 10 осіб.
У Києві встановлені додаткові обмеження на проїзд в міському транспорті – у пасажирів обов'язкова наявність масок.
Контроль за дотриманням правил карантину в транспорті здійснюють правоохоронні органи.