Created with Sketch.

На фінансовому ринку розгортається скандал

31.08.2024, 11:14

«Даймонд Пей» використовує фіктивні схеми для виведення заблокованих активів

Позбавлена за зв’язки з росією платіжна система «Даймонд Пей» не хоче втрачати сотні мільйонів заблокованих активів, а тому винайшла схему виводу їх з під блокування.

В реалізації схеми опинились: фіктивні компанії, державні банки, суди прифронтових міст, приватні виконавці та благодійні фонди.

На цю хвилину, «Даймонд пей» зміг вивести 54 млн грн.

Транзакцію на 89 млн, як підозрілу, зупинив менеджмент комерційного банку.

Найближчими днями готують до виводу 152 млн грн.

Фінансисти та банкіри констатують, що задіяний юристами «Даймонд Пей» механізм – страшний прецедент, який потребує миттєвого відпрацювання та блокування.

Налякав вас? А тепер деталі.

26 липня НБУ позбавляє ліцензії платіжну систему «Даймонд Пей» на підставі зв’язків з росією.

На момент рішення, на рахунках «Даймонду», було 495 млн грн та 72 млн грн.

Всі ці гроші опинились в стані заблокованих і користуватись ними Макс Сігалов та його посіпаки не могли.

Чому протягом місяці не було жодного рішення слідчого судді, в рамках кримінальних справ, про арешт рахунків пов’язаного з росією «Даймонду» – питання окреме.

Цей час юристи платіжки використали для побудови та реалізації наступної схеми.

19 серпня, дві пов’язані між собою компанії-ноунейми ТОВ «КИРАМИТ» 45319640 та ТОВ «Мідлскай» 45319661 подають до Мар’їнського районного суду Донецької області позови про стягнення з ТОВ «Даймонд Пей» заборгованості.

ТОВ «КИРАМИТ» на суму 53 791 500 грн.

ТОВ «Мідлскай» на суму 85 995 000 грн.

За «легендою», ці компанії, надали «Даймонду» рекламні послуги в квітні - травні 2024 року на більш ніж три з половиною мільйони доларів! І типу «Даймонд» за них не розрахувався.

Очевидно що все це «заднім числом» підписані угоди, які були придумані для створення фіктивних боргів. І суддя мав би в цьому прискіпливо розібратися, враховуючи рішення НБУ.

І він розібрався.

Вже 23 серпня, суддя Сергій Ліпчанський виносить рішення «позов ТОВ «КИРАМИТ» та ТОВ «Мідлскай» задовольнити», стягнути на їх користь 54 та 86 млн відповідно та приписує «Допустити негайне виконання рішення для запобігання загрози життю та здоров’ю учасників процесу у період дії воєнного стану.»

Ну раз негайно так негайно.

В перший робочий день після свят, в понеділок 26 серпня, суд видає виконавчий лист №237/3477/24 згідно з яким, на наступний день, приватний виконавець Сивокозов Олександр Миколайович з Дніпра, виносить постанову про примусове виконання судового рішення ВП 75917160.

Оскільки гроші «Даймонд Пей» знаходяться на різних рахунках в різних банках, а саме державного «Сенс Банку» та комерційного «МТБ Банку» то і списання мають бути з рахунків цих банків.

Так списання 54 млн грн, з рахунків «Даймонд Пей» у державному «Сенс Банку», на користь ТОВ «КИРАМИТ» виконують миттєво.

При цьому, у керівництва «Сенс Банк», не виникло жодних питань до документів та ситуації, коли за два дні з’являються рішення суду, виконавчі провадження стосовно переведення більш ніж мільйона доларів грошей компанії, яка НБУ визнана пов’язаною з Росією!

Вибачне, але в недбалість на такому рівні я, відверто, не вірю.

Далі, 53.7 млн грн з рахунків ТОВ «КИРАМИТ» різними частинами були переведені на різноманітні ГО та Благодійні фонди. Які саме – питання поки відкрите.

Друге судове рішення, яке стосувалося 86 млн грн на користь ТОВ «Мідлскай», було заблоковано менеджментом МТБ Банку, якому рішення суду та виконавче провадження здалися підозрілими.

Наступний такий кейс «Даймонд Пей» спробує розіграти 9 вересня, коли Господарський суд Дніпропетровської області буде розглядати позов ТОВ «Лентіс Девілс» про стягнення з «Даймонду» 151 900 000 грн.
 

Читайте також
Як Німеччина готується до війни
Війна
Чому наші рубежі оборони стають прохідними дворами?
Опінії
Верховний суд США підтримав заборону TikTok із 19 січня
Політика
Мер Нарви проти закриття естонсько-російського кордону
Світ
Новобранці ГУР склали присягу біля Аскольдової могили
Війна
Становлення та розвиток української контррозвідки
Політика