Created with Sketch.

На Марсі знайшли приховане джерело води

23.01.2024, 10:44

У Європейській космічній агенції заявили, що воно здатне затопити всю планету.

Зонд Європейської космічної агенції (ESA) виявив на Марсі поклади водяного льоду, поховані під зовнішнім шаром пилу.

Моделювання показує, що, якщо розтопити весь цей лід, води вистачить, щоб покрити всю поверхню Червоної планети шаром від 1,5 до 2,7 м.

Орбітальний апарат «Mars Express» виявив сліди шарів водяного льоду, що тягнуться на кілька кілометрів під поверхнею в загадковій екваторіальній області, відомій як формація «Ямки Медузи» (MFF). П’ятнадцять років тому Mars Express при скануванні поверхні з орбіти вперше виявив MFF — великі поклади невідомих порід, що досягають глибини до 2,5 км.

Нові радіолокаційні спостереження тепер допомогли визначити склад та уточнити розподіл порід. Аналіз даних вказує, що, по-перше, ці поклади складаються з водяного льоду, а по-друге, вони простягаються набагато глибше – до 3,7 км під землею і вкриті кіркою попелу, що затвердів, і сухого пилу товщиною в сотні метрів.

Вчені підкреслюють, що великі запаси льоду поблизу екватора було неможливо утворитися за умов суворого нинішнього клімату планети. Натомість вони, мабуть, утворилися в попередню кліматичну епоху.

Лід не є чистою брилою, а сильно забруднений пилом — шари льоду та води перетинаються. Хоча присутність покладів поблизу екватора перспективна з погляду постачання пілотованих місій на Марсі, але розташування льоду на глибині та забруднення роблять такий видобуток складним процесом.

Читайте також
Маск відрядить роботів із ШІ на Марс, а міг би росіян
Світ
Що відомо про першу міжнародну космічну місячну станцію Gateway
Життя
Астероїд «вбивця міст» має шанс 1 до 83 врізатися в Землю у 2032 році, — повідомляє NASA
Життя
Космічний апарат Blue Ghost зафільмував Землю з орбіти
Життя
Місяць внесли до переліку об'єктів культурної спадщини
Життя
Компанія Джеффа Безоса здійснила перший запуск ракети New Glenn
Світ