Зараз у області діє дві системи зважування автомобілів під час руху.
Вони розташовані в Кременчуцькому районі на автодорозі «Полтава – Олександрія» та в Полтавському районі на автодорозі «Дніпро – Решетилівка».
Обладнання майданчика зважування в русі монтується по всій ширині дороги та вимірює навантаження на кожну вісь автомобіля щонайменше тричі. Високоточне обладнання працює при температурі повітря від –30°С до +40°С, його компоненти захищені від перенапруг, а також дощу і снігу. Номерний знак, габаритні розміри, загальна маса, кількість осей і швидкість руху визначаються автоматично.
90% шкоди дорогам завдають вантажівки, які не дотримуються встановлених вагових норм, хоча вантажні автомобілі – це лише 10% транспорту на автошляхах.
Цього року на дорогах України встановлять 66 систем зважування автомобілів.
Зараз зведення комплексу триває у Дніпропетровській області неподалік від транспортної розв’язки, що веде до міста Кам’янське.
До кінця року встановлять три таких комплекси: один на трасі «Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка» і ще два – на трасі «Кропивницький – Кривий Ріг – Запоріжжя».
Торік на дорогах України спорудили 39 комплексів «Зважування-в-русі». У 2021 році планується побудувати ще 66 таких пунктів автоматичного контролю ваги транспортних засобів.
У січні на Полтавщині зафіксували антирекорд – 95 тонн при дозволених 40 тоннах на автодорозі «Полтава-Олександрія». Вантажівка рухалася з боку Кременчука в напрямку Полтави.
Щодоби цією автодорогою рухається 8-9 тисяч транспортних засобів. Третина їде з порушенням габаритно-вагових норм, повідомляють у Службі автодоріг Полтавщини.
Всі дані систем зважування передаються до Державної служби України з безпеки на транспорті. Служба автомобільних доріг чи Укравтодор не мають права штрафувати водіїв.