Created with Sketch.

На порозі капітуляції: у Мінську домовились закінчувати війну на Донбасі на умовах РФ

13.03.2020, 14:17
Представника України у ТКГ Леонід Кучма
Фото: ua.news

«На Банковій розраховують на те, що в умовах хайпу навколо наростання небезпеки епідемії коронавіруса «мінська зрада» пройде непоміченою».

У Мінську підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача, виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.

Про це йдеться в рішенні Тристоронньої контактної групи, засідання якої відбулося у Мінську 11 березня, передає ZN.UA, які через власні джерела отримали копії підписаних документів.

У протоколі зазначається, що Рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписано 25 березня 2020 року після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.
«Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проектів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту у відповідності з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України», – зазначається в рішенні ТКГ.

Згідно з текстом документа, критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Україною, окремими районами Донецької і Луганської областей України, Російської Федерації, Федеративної Республіки Німеччина, Французької Республіки та ОБСЄ самостійно.

Оглядач «Дзеркала тижня» Тетяна Силіна звернула увагу, що в останньому рішенні ТКГ фактично легітимізують терористів.

«Перше, що впадає в очі в проекті цього документа, це те, що т. зв. Консультативної ради за стіл переговорів або, пардон, «консультацій», на рівних правах і в рівному статусі саджають представників офіційної України та самопроголошених «ДНР» і «ЛНР». Це те, від чого Київ категорично відмовлявся всі шість років. І це та помилка, вчинена в свій час Кишиневом у врегулюванні придністровського конфлікту, яку експерти настійно закликали Київ не повторювати», – зазначила вона.

На думку Силіної, Росія, яка є агресором, з допомогою даного формату отримує підтвердження своєї мантри «настамнет» і всідається за стіл переговорів в якості «посередника», а не учасника конфлікту.

Також висловлюється переконання, «що наші західні партнери не стануть заперечувати проти такого формату, тому що вони давно давали зрозуміти, що приймуть будь-яке рішення, підтримане Києвом і Москвою: мовляв, «головне, щоб ви домовилися між собою».

Друге, на що звертають увагу журналісти – це наявність в тексті формулювання про «необхідність всеосяжного політичного врегулювання конфлікту», і повна відсутність хоча б натяку на необхідність негайного припинення вогню, стійкого режиму тиші і забезпечення всіх умов безпеки, необхідних для цього самого політичного процесу. саме питанням припинення вогню і виведення іноземних військ з території України.

«Не миттям так катанням Москва пропихає реалізацію політичних пунктів «Мінська», раніше порушуючи всі пункти, що стосуються безпеки. Схоже, в нинішній переговорній команді з Банкової вона знайшла благодатних слухачів і реалізаторів своїх ідей, які, можливо, розраховують на те, що в умовах хайпу навколо наростання небезпеки епідемії коронавіруса «мінська зрада» пройде непоміченою», – пише оглядачка.

Читайте також
Медведчук — учасник АТО?
Новини
Чи «гнида» Олексій Арестович, як вважає Фейсбук?
Опінії
Команда Зеленського свідомо стає на шлях державної зради
Опінії
Кравчук плюс Фокін дорівнює Малоросійський національний округ
Опінії
Вже 60 нардепів фракції «Слуга народу» підписались під зверненням до Зеленського через зраду Єрмака
Політика
В'ятрович звернувся до СБУ через зраду Кучми і Єрмака та вимагає перевірити Зеленського
Політика