У повітрі одразу два повітряні пункти та ще три "урядових" борта
Політ одразу двох повітряних командних пунктів Ту-214ПУ-СБУС разом з іншими урядовими літаками міноборони рф, вочевидь, був показушною демонстрацією під "Рамштайн-9", - повідомляє Defence Express.
У небі рф помічена доволі дивна активність російської спеціальної авіації, яка знаходиться у прямому підпорядкуванні апарату міноборони рф.
Зокрема одразу чотири спеціальних літаки, з яких два належать до повітряних пунктів Ту-214ПУ-СБУС, один Ту-214ОН (модифікація для збору інформації за програмою "Відкрите небо") та, як згодом виявилось, два Ту-154 злетіли з аеродрому "Чкаловський" у Москві у напрямі Архангельська, але повернули назад.
Мало того, Ту-214ПУ-СБУС відрізняється тим, що може працювати у режимі ретранслятора та забезпечувати стійкий зв'язок між різними командними пунктами у випадку "нештатних ситуацій", коли інші засоби зв'язку не працюють. Водночас політ одразу двох таких літаків RA-64529 та RA-64530 виглядає доволі дивним.
Ту-214ОН під реєстраційним номером RF-64525 фактично є повітряним комплексом розвідки, при цьому, як оптичної, так й радіотехнічної. Але за декілька місяців до вторгнення в Україну 18 грудня 2021 року рф офіційна вийшла з договору "про відкрите небо".
Щодо Ту-154 з реєстраційним номером RA-85843, то відомо, що до 2020 році він перебував не у льотному стані сім років. Призначення цього літака, скоріш за все, залишилось без змін у вигляді пасажирського борту.
Але, як згодом виявилось, у груповому польоті брало участь не чотири борти, а п'ять, вже перед посадкою у Москві транспондер увімкнув ще один Ту-154 (RA-85563).
Й цей літак взагалі вкрай відомий через те, що у 2011 році після багаторічної перерви у польотах ледь не розбився через відмову керування. Офіційною причиною аварійної ситуації стало те, що бортовий інженер помилився у приєднанні автоматичної системи керування до бортової системи живлення літака.
З огляду на все, можливо зробити припущення, що відбувся тренувальний політ спеціалізованого авіазагону, але його проведення було максимально демонстраційним. А показушність, вочевидь, була "присвячена" до вже дев'ятої зустрічі на авіабазі "Рамштайн" у Німеччині.
Своєю чергою "Останній Бастіон" нагадує, що сьогодні Молдова ненадовго закривала свій повітряний простір, що викликало затримку низки авіарейсів.
Про закриття повітряного простору країни пресслужба компанії AirMoldova повідомила у Facebook.
"Шановні пасажири, на цей час повітряний простір Республіки Молдова закрито, ми очікуємо на відновлення рейсів. Сьогоднішній розклад зазнає змін", – зазначили в компанії.
Авіаперевізник не назвав причини відповідного рішення з боку молдовської влади.
Рішення про закриття авіаційного простору країни також підтвердили авіакомпанії HiSky та Flyone, повідомляє місцеве видання Newsmaker.
Згодом в аеропорту Кишинева повідомили, що за рішенням Органу цивільної авіації повітряний простір Молдови тимчасово закрито до 16:00, однак вже о 14:47 авіаційна влада Молдови відкрила повітряний простір. В уряді країни уточнили, що влада прийняла рішення тимчасово закрити повітряний простір об 11:24.
В уряді країни обіцяють пізніше оприлюднити причини закриття повітряного простору.