Created with Sketch.

На тему різних дат Різдва

27.12.2024, 17:39
Картина Олега Шупляка "Коляда". В ній я бачу безмежність Всесвіту і Часу.

Головні священники церкви християн утвердили Різдво Христа на третій день після найдовшої ночі в році

1. Ніде не було вказано, якого числа народився Ісус Христос. Перші три століття нашої ери християни святкували День народження Христа хто коли придумав.

2. На Ефеському соборі в 431 році головні ватажки християнства домовились святкувати Різдво в один день - 25 грудня.

Чому?

Щоб язичники, які переходять в християнство, і далі святкували звичне для них свято Народження Нового Сонця, але цим Сонцем вже ставав для них Ісус Христос.

Це нормальний логічний крок для тих, хто хотів поширювати християнство всіма землями й народами.

Підсумую: головні священники церкви християн утвердили Різдво Христа на третій день після найдовшої ночі в році, адже саме 25-го грудня день істотно збільшився на цілу хвилину. І саме третій день після найдовшої ночі І Є МІРИЛОМ, ТОЧКОЮ ВІДЛІКУ!

Саме таке вираховування Дня Народження Христа дозволяє ВАМ бути ПОЗА політикою, конфесіями і календарями, тобто, поза цими всіма непотрібними суперечками і доказуваннями, хто правіший і хто краще шанує предків і традиції, і хто більше любить Христа-Бога... А ще мене особисто навіть тішить, що мої предки і 5 тисяч років тому саме в цей день святкували перемогу світлого Дня над темною Ніччю. І я, через тисячоліття після них, святкую також тепер, не ламаючи традицій і радіючи Сонцю...

3. Якщо розібратися, то нема в нас ніяких різних календарів... Вони є в ортодоксальних євреїв, китайців, мая тощо. Але ми живемо за нашим звичним календарем. Папа Григорій у 1582 році просто підкоректував похибку, яку виявили астрономи й математики в тому календарі, який затвердився ще за Юлія Цезаря.

Похибка дійсно була. Це визнають без винятку ВСІ, бо є еталон – Сонце і зменшення/збільшення дня і ночі.

Іншими словами, красивий дорогий годинник, який відстав на 13 хвилин чи на 13 годин не викидають і не замінюють на інший, а просто переводять стрілки. Але чомусь залишаються люди, які не підкоректовують свій годинник, який відстає, а всім доказують, що саме їхній годинник йде правильно і по Божому. Правда, щоб встигнути на автобус, то враховують, що треба вийти з дому на 13 хв раніше, бо ж можна спізнитися.

4. Ті, хто святкують Різдво 7 січня, мають в своєму паспорті ручкою дописати дату на 13 днів більшу від їхнього дня народження і приписати «за старим стилем». І коли куплять квиток на виставу в театр на 3 січня, то йти туди 16 січня, бо ж батюшка сказав, що 1 січня за Юліанським календарем — це 14 січня. То значить, 3 січня — це 16-те! Це ж так все «логічно» і «просто».

5. Запитайте батюшку так: «В 431 році нашої ери на Ефеському соборі преосвященники домовилися святкувати Різдво Христа на третій день після найдовшої в році ночі. Вельмишановний батюшко-отче, скажіть, будь ласка, а коли в нас найдовша в році ніч?». І мовчіть... Дайте йому подумати... А потім насолоджуйтесь майстерністю словесної вітієватості... Мені одна матушка сказала, що найдовша в році ніч - 3 січня за Юліанським календарем.

Тут вже я завис і пішов курити, хоч і не палю. Це ж треба так плутати свою паству!

Одним словом — поділяй і владарюй!

Думайте самі. Але мені подобається повернутися до 25-го грудня, яке є на третій день після найдовшої ночі, і яке всі мої предки святкували багато сотень і тисяч років поспіль, ніж чіплятися за 7 січня, яке святкувала ЛИШЕ моя люба бабунечка (Царство їй Небесне) ПІД ВПЛИВОМ страшних подій буремного 20 століття.

Христос Ся рождає!

 

Читайте також
Вічне покарання Сізіфа
Історія
РОЗПОДІБНЕННЯ
Історія
Наша історія не лише у вишиванці й сільській хаті, не лише в козацтві й Коліївщині
Опінії
Чи існують українські Достоєвський та Гоголь
Історія
«Яремчук: Незрівнянний світ краси»
Мистецтво
Ніжин не зміг стати культурною столицею Фіно-угорського світу
Політика