Created with Sketch.

НАБУ викрило корупційну схему в Дніпропетровській ОВА

12 вересня, 18:45

Підозру отримали ексголова Дніпропетровської ОВА Валентин Резніченко та його ексзаступник. Збитки склали майже 300 млн грн.

НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентину Резніченку та ще чотирьом особам у причетності до справи про зловживання на «Великому будівництву».

Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили масштабну оборудку у дорожній сфері. Внаслідок схеми державний бюджет зазнав збитків на понад 286 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Наразі про підозру повідомлено (посади зазначені на час вчинення злочину):

Як зазначають правоохоронці, у 2022 році чинне в умовах воєнного стану законодавство дозволяло першочергове фінансування експлуатаційного обслуговування автомобільних доріг, а витрати на поточний та капітальний ремонт доріг були можливі лише в останню чергу.

За даними слідства, підозрювані з метою отримання можливості першочергового фінансування, а також для уникнення необхідності розробки проєктної документації, проведення її експертизи та здійснення технічного нагляду замінили у відповідних документах відомості щодо потреби у проведенні поточного та капітального ремонту доріг на необхідність їх експлуатаційного обслуговування. 

«Витрати на таке обслуговування штучно та безпідставно збільшили до 1,5 млрд грн. На цю суму уклали договори на виконання відповідних робіт з компанією, пов’язаною із головою Дніпропетровської ОДА, яка завищила вартість матеріалів на суму понад 286 млн грн. Частину цих коштів надалі вивели на рахунки інших компаній, пов’язаних з топпосадовцем та його заступником», – йдеться в повідомленні.

Наразі триває вивчення фактів щодо можливої легалізації незаконно одержаних коштів, встановлюється причетність до злочину інших осіб.

Нагадаємо, у цьому провадженні проводилися обшуки у колишнього голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Валентина Резніченка та інших фігурантів. Зокрема, детективи НАБУ проводили обшук в автомобілі консультанта «Великого Будівництва» Юрія Голика.

Нещодавно низка ЗМІ повідомили про можливі зливи даних розслідування у цій справі, через що проводилися обшуки у детектива НАБУ Валерія Полюги та ексчиновника Біркадзе. Також, за даними журналістів Bihus.info, до зливу інформації з НАБУ може бути причетний перший заступник директора НАБУ Гізо Углава. За рішенням керівника бюро Углаву усунули.

Журналісти з’ясували: з початку повномасштабної війни, компанія з Дніпра «Будінвест Інжиніринг» заробила на ремонті доріг 1,5 млрд грн. До успішної фірми тягнулися дуже цікаві ниточки. За даними аналітичної системи Youcontrol, з травня 2021 року і до листопада 2022 року співвласницею компанії була мешканка Дніпра Яна Хланта.

Ця громадянка виявилася тренеркою з пауерліфтингу та дівчиною на той момент керівника області Валентина Резніченка. Хланта і Резніченко разом багато подорожували за кордон. Окрім того, Хланта пересувалася на автомобілі Різниченка та отримувала зарплату в його фірмі.

Хланта зникла зі співвласників ТОВ «Будінвест Інжиніринг» синхронно з відкриттям кримінального провадження НАБУ за статтями відмивання коштів, привласнення майна і зловживання службовим становищем. Після виходу Хланти з ТОВ «Будінвест Інжиніринг» власником фірми залишився дніпрянин Павло Чухно, менеджер та партнер дніпровських бізнесменів братів Володимира та Леоніда Дубинських. США офіційно оголосили у розшук братів Дубинських за підозрою у фінансових махінаціях.

За даними досудового розслідування, починаючи з березня 2022 року, тодішні керівники військової адміністрації Валентин Резніченко і обласного департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Андрій Коломоєць стрімко збільшили фінансування на місцеві дороги. А доступ до цієї «годівнички» отримав близький до влади «Будінвест Інжиніринг».

Протягом березня-вересня 2022 року фірмі перераховано з бюджету 1,35 млрд грн, що становило 65% від фінансування, передбаченого на експлуатаційне утримання автомобільних доріг місцевого значення Дніпропетровської області на весь 2022 рік.

Отримані кошти ТОВ «Будінвест Інжиніринг» вивело на пов’язані підприємства з ознаками фіктивності. Слідство припустило: ймовірно, сумнівними компаніями управляють особи, пов’язані з Дніпропетровською ОДА.

Читайте також
ЗеленськийЄрмак поновлює ремонт траси на Кривий Ріг і докинув «Онуру» чверть мільярда
Новини
Розслідування у справі Резниченка/Голика
Політика
Вони не збираються вигравати війну. Частина третя.
Позиція
Чергове «закопування бюджету в асфальт»!
Опінії
Синєгубов взявся за "відбудову" Харківщини. Ціни завищили вдвоє.
Політика
Зеленський і "Слуги неукраїнського народу" розпродають державне майно під час війни
Політика