Created with Sketch.

Національний природний парк "Верховинський" підтримав суцільну вирубку карпатських лісів

22.06.2023, 11:35
Совеня довгохвостої сови здивоване рішенням Верховинського нацпарку

Навіщо? Щоб зробити… протипожежні розриви ! Відсутність пожеж впродовж 13 років не заважає Верховинському нацпарку планувати нищити ліси.

Минулого тижня науково-технічна рада Верховинського нацпарку пробила дно, одноголосно підтримавши суцільну вирубку більше 40 гектарів високогірних лісів.

Протипожежні розриви – це смуги суцільно вирубаного лісу шириною близько 50 метрів, які начебто мають зупиняти пожежі. Проблема у тому, що за 13 років існування Верховинського нацпарку на його території зафіксовано НУЛЬ пожеж! Нічого дивного, адже це високогірна частина Карпат.

Відсутність пожеж не заважає Верховинському нацпарку планувати нищити ліси.

На засіданні науково-технічної ради представники нацпарку не просто плутались у класах пожежної небезпеки лісів.

Вони відверто вводили в оману, розповідаючи, що саме такі розриви вони зобов’язані робити згідно із законодавством та рішенням ТЕБ-НС.

Інший аргумент представників нацпарку:

«Ми зрубаємо лише 20% річного приросту деревини, це не страшно».

Складається враження, що говорять лісівники, а не природоохоронці, які управляють заповідною територією.

Адміністрація нацпарку також аргументувала розриви тим, що їх запроектували фахівці «Укрдержліспроект», і їхня фаховість не може ставитися під сумнів.

Але насправді «Укрдержліспроект» проектує будь-які рубки, які захоче лісгосп чи нацпарк – бо отримує за проектування гроші.

Ба більше, члени науково-технічної ради з легкістю відмовилися від частини протипожежних розривів, які були запроектовані в охоронних зонах пралісів. І тому замість рубки розривів вони просто будуть там посилено патрулювати територію.

Тобто виявляється, що можна і без розривів.

«За» суцільні рубки проголосували всі присутні члени науково-технічної ради. Серед них директор нацпарку "Гуцульщина" Юрій Стефурак та заступник директора Карпатського нацпарку Олександр Киселюк.

Навіщо Верховинському нацпарку настільки абсурдне знищення лісу?

Все просто. У державі катастрофічно не вистачає коштів на фінансування заповідних територій. Тож нацпарки намагаються заробляти.

Протипожежні розриви – це напівлегальний спосіб зрубати та продати майже 12 тисяч кубометрів деревини. 400 фур з деревиною – чудовий результат роботи природоохоронної установи.

Міндовкілля все ще може врятувати високогірні ліси, не погоджуючи протипожежні розриви! А ще Міндовкілля може звернути увагу на аналогічні проблеми в інших заповідних територіях, які все частіше починають заробляти на сумнівних рубках.

Читайте також
Визначено переможця у номінації найкраще фото дикої природи
Життя
Алігатори вмерзають у кригу, щоб пережити холод
Життя
«Слуги народу» знищують українські ліси
Політика
Чому ворони влаштовують «похорон» своїм побратимам ?
Життя
Один із найбільш інвазивних видів у світі досяг Європи
Життя
Що потрібно для відновлення лісової екосистеми ?
Життя