Майже 40 мільйонів громадян не здогадуються, куди витрачаються гроші, що були сплачені у казну під виглядом різних податкових зборів.
Знання українців про вітчизняну систему оподаткування населення дуже скромні, інформує видання "Liga.net" на основі власного графічного дослідження.
На сьогодні в Україні діє 7 державних податків: на доходи фізичних осіб; на додану вартість (ПДВ); акцизи; податок на прибуток підприємств; екологічний податок; рента; податок на землю.
Додатково існують місцеві – єдиний податок для юридичних і фізичних осіб підприємців (ФОПів), а також податок на майно.
Окремо від податків виділяють державні (на радіочастоти та природні ресурси) й місцеві (за паркування і туризм) збори.
Податок на додану вартість (ПДВ) – головний "годувальник" країни; останні 10 років він становить від 35-43% усіх доходів бюджету, а у 2019 році приніс 378 млрд грн.
Також на пересічних громадян припадає друга найбільша стаття доходів бюджету – податок на доходи з фізосіб (близько 25% всіх надходжень і 275 млрд грн до бюджету 2019 року).
В Україні є ще один обов'язковий платіж, який не вважається офіційним податком (хоча по суті є таким), – єдиний соціальний внесок (ЄСВ) зі ставкою 22%.
Його стягують з мінімальної заробітної плати (як мінімум) кожного штатного працівника для наповнення Пенсійного фонду.
За оцінками видання "Liga.net", у 2019 році сумарно збори від ЄСВ склали 225 млрд грн.
А от серед податкових боржників лідирують 145 найбільших компаній, які не сплатили майже 65 млрд грн (55%) до держбюджету (відповідний перелік нижче).
Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", у Верховній Раді взялися переглядати розмір плати за адміністративні послуги.