Найбільш згубний вплив на психіку людини виявляє Instagram, що викликано об’єктивними причинами.
Як повідомляють авторитетні американські ЗМІ, зокрема The Guardian та Wall Street Journal, нещодавно відбувся резонансний вилив інформації з Facebook. На внутрішній презентації було оприлюднено статистику щодо згубного впливу соціальних мереж на психіку людини. Так от, у доповіді йшлось про те, що найбільшу небезпеку для людства становить саме Instagram.
Як виявилося, 32% дівчат-підлітків відчувають меншовартість та неповноцінність, переглядаючи дописи у цій соціальній мережі. У них виробляються невірні уявлення щодо власної привабливості, спотворюється розуміння стосунків з парубками, сексуальності та інших природних аспектів. Враховуючи, що понад 72% підлітків з розвинутих країн використовують Instagram, проблема досягає загрозливих масштабів.
Це явище має згубний вплив не тільки на психічне здоров’я людей, а й на їх фізичний стан.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, депресія винна у більшості випадків інвалідності в усьому світові та в цілому впливає на загальну картину захворюваності. Отже, соціальна мережа, що більше за інших викликає негативні емоції та депресію, без перебільшення небезпечна для суспільства.
Результати дослідження, оприлюднені 10 грудня 2020 року університетом Арканзасу, стверджують, що використання соціальних мереж в 5 разів підвищують ризик виникнення депресії серед молоді. До такого висновку прийшли вчені, на підставі опитування 1000 респондентів віком від 18 до 30 років.
Як зазначає доцент медицини Університету Пітсбурга Хайме Сідані «Соціальні мережі часто гіперболізують позитивні образи. Це доволі складно для молоді, яка перебуває у кризових етапах життя, що пов’язані з розвитком особистості, та відчувають власну невідповідність завищеним ідеалам, під впливом яких постійно знаходяться».
Публікація жодним чином не спрямована на масову паніку та відмову від Instagram чи інших «благ» цивілізації. Просто пересторога для батьків, яким бажано звернути увагу на основний інформаційний простір, у якому перебувають їх діти та більше зусиль спрямувати на їх соціалізацію, самоусвідомлення та створення гармонійних відносин з оточенням.