Created with Sketch.

Ґаджети уповільнюють розвиток мовлення у дитини, – фінські науковці

25.09.2021, 14:34
Фото: Tiede

Тривале перебування малечі перед екраном смартфону чи планшету спричиняє нестачу словникового запасу.

До такого висновку дійшли науковці з Університету Тампере, оприлюднивши своє ґрунтовне дослідження на шпальтах видання "Yle".

Вченим вдалося вивчити поведінку та розвиток дітей віком від 1,5 до 2,5 років із-поміж 1667 родин Фінляндії впродовж 2013-2015 років.

«Ми переконливо стверджуємо, що, чим довше малюк із батьками проводить часу перед екраном, тим повільніше розвивався його словниковий запас, а функція мовлення примітивізується. У такому випадку півторарічний малюк знає від 5 до 20 слів, але середній показник дорівнює 15-35. Тобто, словниковий запас може розвиватися повільніше, ніж раніше. На загал розвиток дитини залежить від того, наскільки багато з нею займаються батьки, що і як вони роблять разом», – висновують науковці з Університету Тампере.

У  дослідженні також наголошується на тому, що використання батьками електронних пристроїв звужує зміст розмови та спільного проведення часу, який краще скерувати на читання книг.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на тлі пандемії українцям не вистачає живого спілкування через карантинні обмеження.

Читайте також
В Італії готують альтернативу супутниковій системі Starlink
Світ
Флот КНР поповнився унікальним нафтовидобувним кораблем
Економіка
США обмежують доступ Швейцарії до нових чипів
Світ
OpenAI випустила нову модель штучного інтелекту o3-mini
Світ
Штучний інтелект і старіння: як алгоритми прогнозують здоров’я та тривалість життя
Життя
Канада кидає виклик космічним програмам Маска і NASA
Світ