Про це повідомляє видання «Ехо».
Приводом для проведення зібрання стала публікація в «ЕХО» під назвою «Кобелячани збираються до Президента» (№30 від 25.07.2019). У статті мова йшла про міське звалище та про проблеми, що виникають у кобелячан, які проживають поряд із цим об’єктом. Після чергової пожежі група містян прийшла до міської ради, щоб висловити свій протест з приводу бездіяльності міських посадовців. Люди звернулися і до прокуратури та пообіцяли, що поїдуть у Київ до Адміністрації Президента та до Кабміну, щоб пікетувати і ці установи. Не маючи надії на владу на місці, кобелячани сподіваються, що в ситуацію втрутяться чиновники рангом вище.
Під час розмови жителів міста із керівником міськради Олександром Копельцем лунали і пропозиції щодо того, яким чином можна вирішити проблему звалища.
От одна із таких пропозицій, озвучена в пресі, і призвела до збурення серед мешканців Ганжівки та сусідніх сіл. Присутній на зустрічі в кабінеті Копельця Іван Байбара заявив: «Зверніться в Золотарівську сільраду по дозвіл створити звалище на місці глиняного кар’єру, що неподалік Ганжівки. Там і відстань до населеного пункту сягає близько кілометра, і територія достатньо велика».
У неділю поряд із будівлею магазину в Ганжівці зібралися близько п’яти десятків людей. Приїхали навіть жителі Мідянівки і Золотарівки. Був присутній на зібранні і золотарівський сільський голова Володимир Кобель.
Обговорювали в основному пропозицію, що пролунала із уст Байбари.
Як повідомляє місцевий журналіст Ігор Філоненко, виразів не добирали: «Де він, той депутат, кілометр від звалища до житла побачив? Нехай приїде до нас, ми йому наміряємо», «Кобелячани хочуть лайно і сміття із свого двору в наш перекинути», «Це добре, що в нас немає об’єднання з Кобеляками. Тоді Копелець би мусор возив і не питав би нікого».
До 2012 року на території села Ганжівка було розташоване міське звалище. Жителі села постійно протестували проти такого сусідства. І тільки-но закінчився термін дії договору оренди між міською радою і Золотарівською сільрадою, примусили місцевих депутатів не підписувати нової угоди.
За словами місцевих жителів, вони нарешті зітхнули з полегшенням у прямому і переносному сенсі цього виразу.