Спадщина відомого українського антрополога й етнографа кінця XIX — початку XX століть тепер стала доступна для широкого загалу.
Про це повідомив співробітник Національній академії наук України, закарпатський історик Михайло Маркович. За його словами, державна установа нарешті повністю оцифрувала та оприлюднила, надавши доступ українцям, архів Федора (Хведора) Вовка.
Однією з причин названо постійні російські ракетні обстріли та нальоти дронів-камікадзе іранського виробництва на культурно-історичні пам'ятки України. Тому для збереження творів Вовка вирішено перенести їх (знімки, книги, рукописи, листи тощо — прим. ред.) в електронний формат.
«Фахівці НАНУ зробили щось неймовірне. І це, скажу я вам, ди-во-ви-жа! Бо бачив я всякого іноземного багато, а те, що таке колись зроблять в Україні (тим більше в наше буремне сьогочасся), не сподівався. За що усім причетним — велика дяка! Оцифрування стало можливим завдяки ініціативі та фінансовій підпорі австрійців», — прокоментував ситуацію Михайло Маркович.
Своєю чергою, медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що на Чернігівщині громада власними силами відновила знищений росіянами храм. Споруда зведена ще у XVIII столітті коштом козацького старшинського роду Раковичів.