Бо поки українці гинуть, щадили будують собі палаци.
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко запевнив, що у разі погіршення ситуації в країні поліціянти готові піти на війну.
За його словами, на сьогодні від Чернігівської до Миколаївської області у прикордонних районах, де йдуть бойові дії, а це 900 км, розташовані поліційні підрозділи – це 35 тис. осіб. Сюди входить об’єднана штурмова бригада «Лють» – це 5 тис. осіб безпосередньо на лінії бойового зіткнення.
Міністр внутрішніх справ пояснив, що до повномасштабного вторгнення московії в Україну на 10 тис. осіб припадало 23-26 поліціянтів. Зараз на деокупованих територіях – понад 100 правоохоронців, оскільки там ситуація жорсткіша і завдань набагато більше.
За словами Клименка, з початку широкомасштабної війни поліція збільшила функціонал на 80%, але водночас кількість правоохоронців не зросла.
Зауважимо, що позиція Ігоря Клименка не збігається з заявами очільника Національної поліції Івана Вигівського, який заявив що поліцейські дбають про безпеку всередині країни і вже максимально залучені у складі Сил безпеки і оборони, коментуючи пропозицію мобілізувати 100 тисяч правоохоронців.
«Останній Бастіон» нагадує читачам, що величезний мобілізаційний резерв із сотень тисяч поліцейських Вигівський хоче заховати в школах під виглядом «піклування про безпеку».
Прикметно, що Іван Вигівський заховав від мобілізації недолюстрованого Анатолія Щадила, призначивши його очільником поліції Київщини. Вигівський не мав права цього робити, адже Щадило не мав права працювати в державних органах до жовтня 2024 року.
Щадило працює в органах міністерства внутрішніх справ з 1998 року. Коли у 2013-му розпочалася Революція Гідності, він був заступником керівника поліції Волинської області.
У лютому 2014-го бійців волинського Беркута відправляли у відрядження до Києва. Щадило працював у волинській міліції до літа 2014 року, а потім ще кілька місяців перебував «у розпорядженні керівництва». Так, він обіймав посаду ще понад півтора року.
Проаналізувавши біографію Щадила, директорка Департаменту з питань люстрації Міністерства юстиції України у 2014−2016 роках Тетяна Козаченко заявила, що він «точно підпадав під люстрацію» та за законом не мав права працювати в державних органах до жовтня 2024 року.
За її словами, звільнити від люстрації може лише президент своїм указом — щодо Щадила такого не було.
Голова поліції Київської області Анатолій Щадило має під Києвом 50 соток землі, де збудовано маєток на 250 квадратів з лазнею, тенісним кортом та елінгом. Журналісти знайшли у генерала поліції майна на десятки мільйонів гривень.
Розкішний особняк Щадило зводив у 2014-2017 роках. Початок будівництва співпав із перемогою Євромайдану, коли Щадило працював заступником голови міліції Волинської області Олександра Терещука.
Згідно з декларацією поліцейського, три дільники майже на 50 соток у селі Проців під Києвом Щадило купив у різний час приблизно за 300 тисяч гривень. Нині поруч із маєтком генерала купити голу ділянку землі під забудову у 6 соток дешевше, ніж за 20 000 доларів, просто неможливо.
Втім, hromadське зафіксувало на землі Анатолія Щадила лазню, елінг, гостьовий будинок, тенісний корт, гараж та власний пірс.
Ділянки почали з'являтися у власності родини Щадила з грудня 2013 року по липень 2014 року, у розпал Революції Гідності.
На початку 2014 року тут заклали фундамент майбутнього маєтку. Його та інші будівлі звели за 2,5 роки.
У 2016-2017 роках будівництво виглядає завершеним. Тобто на відновлення всього цього у досить стислий термін у нього були вільні гроші.
Скільки Щадило тоді витратив на маєток, оцінити важко. Будинки, більш схожі на маєток Анатолія Щадила, за метражем та оздобленням, зараз тут пропонують за 10-15 мільйонів гривень.