Created with Sketch.

NASA планує знищити МКС у 2031

02.02.2022, 16:40

У майбутньому новою основою космічної науки стануть комерційні космічні платформи

Керівництво американського космічного агентства NASA опублікувало звіт, в якому розповіло про плани виведення Міжнародної космічної станції (МКС) з орбіти.

Масштабна наукова лабораторія в умовах відкритого космосу, конструкція якої сьогодні важить майже 450 тонн, продовжуватиме функціонувати до 2031 року, після чого її скинуть у найвіддаленішу точку планети у зв’язку з подальшою неефективністю.

В ідеальному сценарії МКС повільно спустять із нинішньої висоти 408 км до точки вільного падіння. У міру зниження висоти станція зіштовхуватиметься з усе більш щільною атмосферою, що призведе до збільшення опору та прискорення руху.

Щоб уникнути шкоди для населення від знищення корпусу в процесі нагрівання, NASA відправить МКС до безлюдного району південної частини Тихого океану, неподалік мису Немо.

У народі Немо назвали цвинтарем космічних апаратів, бо це величезний, вільний і абсолютно порожній водний простір. Саме туди прямують виведені з експлуатації космічні апарати при поверненні на Землю, завдяки чому не завдається жодної значної шкоди навколишньому середовищу.

Цвинтар космічних апаратів

Коли МКС наблизиться до точки Немо, оператори востаннє запустять двигуни численних модулів та зроблять найсильніший поштовх для аварійної посадки.

Генеральний директор NASA Білл Нельсон (Bill Nelson) у виступі перед Конгресом зазначив, що МКС понад 20 років є «маяком мирної міжнародної наукової співпраці», але цілі її місії завершаться до кінця поточного десятиліття. Агентство очікує, що у майбутньому новою основою космічної науки стануть комерційні космічні платформи від приватних компаній. Більше того, США вже анонсували замовлення екіпажу для “принаймні двох або, можливо, більше астронавтів” на борту такої станції на початок 2030-х років.

Читайте також
SpaceX збирає заявки охочих полетіти на Марс, МКС та Місяць
Світ
Астрономи виявили протогалактичні фрагменти у Внутрішньому Чумацькому Шляху
Світ
Китай не зміг вивести супутники на місячну орбіту
Світ
Супутник Юпітера щодня виробляє кисень для 1 мільйона осіб
Життя
SpaceX планує знищити 100 супутників Starlink
Світ
Приватний космічний корабель здійснив посадку на Місяць
Світ