Created with Sketch.

Науковці б'ють на сполох через поширення онкохвороб до 2050 року

11 листопада, 21:49
Фото: Yeni Şafak

Впродовж наступної чверті століття на планеті спостерігатиметься збільшення диспропорцій. Людству загрожує нова невиліковна чума.

Прогнозами на майбутнє поділилися медики з Університету Чарльза Стерта в Австралії, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Зазначається, що кількість випадків розвитку раку збільшиться на 76,6% — від 20 мільйонів 2022 року до 35,3 мільйона 2050 року.

Аналіз захворюваності на 36 видів раку (онкології) у 185 країнах світу також показав, що кількість смертей зросте на 89,7% — від 9,7 мільйона ​​до 18,5 мільйона (у 2022-му та 2050-му відповідно). Ситуацію погіршують нові геополітичні кризи (війни) та глобальна зміна клімату.

Науковці очікують, що в Африці спостерігатиметься найзначніше зростання випадків раку та смертей: до 2050 року кількість інфікування зросте на 139,4%, а кількість летальних інцидентів — на 146,7%. В Європі ж буде найнижче зростання випадків раку (24,6%) та смертей (36,4%).

«Зміцнення доступу до медичної допомоги та її якості, включаючи загальне медичне страхування, а також систем охорони здоров’я в профілактиці, ранній діагностиці, лікуванні та лікуванні раку матиме першочергове значення для покращення клінічних результатів і уповільнення прогнозованих тенденцій. Не всі країни зараз здатні на вказані кроки», — висновують дослідники.

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляв про те, що онкологія все частіше вражає людей віком від 25 до 49 років. Науковці встановили, як за минулі два десятиліття ризики захворіти на 17 із 34 поширених видів раку збільшилися.

Читайте також
На фермах у КНР виявили понад 35 нових небезпечних вірусів
Життя
Залежність від планшетів викликає спалахи гніву у дітей
Життя
Науковці створили препарат, що змушує ракові клітини самознищуватись
Життя
Бджоли здатні виявляти рак легень за диханням
Життя
Забруднене повітря і шум у дитинстві збільшують ризик розвитку ментальних проблем
Життя
Харчова добавка омега-3 знижує рівень агресії — науковці
Життя