Created with Sketch.

Науковці вимагають створити механізми контролю для передових технологій ШІ

19 лютого, 17:06

Автори пропонують створення міжнародного реєстру для слідкування за чіпами ШІ протягом усього їх життєвого циклу.

Новий документ Кембриджського університету, підтриманий відомими діячами в галузі штучного інтелекту, викликав дискусію своєю пропозицією про віддалені «вимикачі» та інші механізми контролю для передових технологій ШІ.

Науковці розглядають декілька стратегій, що могли б бути важливими для законодавців при нагляді за штучним інтелектом.

Пропозиції, включаючи посилення прозорості та обмеження у продажі компонентів для ШІ, вже втілюються в життя.

Зокрема, уряд США моніторить компанії, які створюють потужні ШІ системи, та інфраструктуру, необхідну для їх тренування.

Водночас рекомендується зміцнити політики ідентифікації клієнтів, аби уникнути нелегального використання таких технологій.

Попри зусилля з мінімізації ризику змагання в озброєнні ШІ, дослідження підкреслює потенційні ризики. Зокрема, вимоги до звітності можуть порушити приватність і спричинити витоки інформації, тоді як торговельні обмеження, наприклад обмеження на продаж чіпів у Китай, несуть свої власні ризики.

Автори пропонують створення міжнародного реєстру для слідкування за чіпами ШІ протягом усього їх життєвого циклу, навіть після експорту, з метою боротьби з контрабандою шляхом використання унікальних ідентифікаторів.

Однак, найбільшу дискусію викликала ідея інтеграції в чіпи спеціальних «вимикачів».

Попри ризик їх використання зловмисниками, пропонується впровадження системи цифрового ліцензування під контролем регуляторів для можливості дистанційного відключення в разі зловживань.

Також обговорюється ідея введення системи множинного схвалення для високоризикованих ШІ проєктів, аналогічно до контролю за ядерною зброєю, щоб запобігти небезпечним розробкам, хоча це може перешкоджати й корисним ініціативам через нечітке розмежування між ними.

Науковці виступають за спрямування ресурсів та зусиль у галузі штучного інтелекту на підтримку позитивних суспільних змін. Це охоплює розробку і впровадження ШІ систем, які можуть приносити користь людству, наприклад, у медицині, освіті та екології.

Таким чином, цей документ не лише вказує на потенційні небезпеки та виклики, пов’язані з розширенням можливостей штучного інтелекту, але й наголошує на важливості відповідального підходу до регулювання та використання цих технологій.

Впровадження ефективних механізмів контролю та відстеження, згідно з пропозиціями, має стати ключовим кроком у забезпеченні безпеки та етичності в сфері ШІ, що, в свою чергу, сприятиме створенню позитивного майбутнього для всіх.

Читайте також
Чи дійсно всі держави зрештою занепадають ?
Світ
Таємниця генія Людства
Мистецтво
Вчені обговорюють захист Землі від інопланетних інфекцій
Життя
Штучний інтелект несе дві потенційних загрози
Життя
Ми всі живемо у світі симулякрів
Історія
Спека підвищує ризик передчасних пологів — науковці
Життя