ДБР затримало колишнього високопосадовця ЗСУ Олександра Козловського. Він незаконно збагатився на майже 58 млн грн.
Державне бюро розслідувань продовжує послідовну роботу та системну протидію незаконному збагаченню посадовців у тому числі, ймовірно, в результаті зловживань із закупівлями в інтересах Збройних сил України.
Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Працівники ДБР у співпраці з Офісом Генерального прокурора та НАЗК викрили на незаконному збагаченні колишнього начальника Центрального управління продовольчого забезпечення Командування Сил логістики Збройних Сил України.
Встановлено, що чиновник у 2022-2023 роках набув необґрунтованих активів на суму майже 58 млн грн. Зокрема йдеться про автомобіль, квартиру в Києві, 53 земельні ділянки на території України та інше майно.
Крім того, підконтрольні посадовцю підприємства придбали склад площею 2000 м2 та єдиний майновий комплекс експериментального протезно-ортопедичного підприємства.
Підозрюваний у незаконному збагачені (ст. 368-5 КК України) затриманий, вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років.
Як зазначив журналіст Євген Плінський, було затримано Олександра Козловського.
«Джерела повідомляють, що сьогодні зранку було затримано екс-начальника ЦУ харчового забезпечення Командування Сил логістики ЗСУ Олександра Козловського.
За 2 роки війни Козловський набув майна на майже 2 млн. доларів, а саме автомобілі, 53 земельні ділянки, квартири в Києві, склад на кілька тисяч метрів.
Наживатись на війні – виглядає саме так…», — зазначив журналіст.
Деталі справи:
Ще із 16 березня 2022 року (у перший місяць після вторгнення) почала діяти схема із розкраданням коштів, які направлялися на забезпечення військових. Напряму причетним до цього був вже колишній начальник Центрального управління продовольчого забезпечення Командування Сил логістики Збройних сил України полковник Олександр Козловський.
Підконтрольні Козловському підприємства придбали протезний завод у Хмельницькому.
Переможцем аукціону із пропозицією 32 мільйони гривень стало хмельницьке ТОВ «Тандем Трейдінг». Покупець сплатив суму продажу. 30 листопада мав бути підписаний відповідний договір купівлі. Але результати торгів було скасовано. Суд наклав на майно заводу арешт із забороною продажу.
Причиною стало те, що вже тоді велося слідство проти Козловського й була підозра в тому, що кошти на покупку заводу були здобуті шляхом вже згаданої схеми. Полковник Олександр Козловський разом із дружиною та її батьками провернули оборудку на закупівлі продуктових наборів для військових частин чотирьох областей України. Для цього вони створили кілька підприємств, через які постачали продукти харчування для військових за завищеними цінами. Різницю, за даними слідства, поклали собі в кишені.
Відомо також, що військовим надавали неякісні продукти. Деякі постачання так і не доїхали до місць призначення взагалі. Скарги від частин приховувалися Козловським та його спільниками.