Created with Sketch.

Не Афґаністаном єдиним: в Узбекистані та Таджикистані готуються до війни з талібами

29.06.2021, 09:37
Узбецько-афґанський кордон станом на 28.06.2021
Фото: Ozodlik Radiosy

На вулицях Ташкенту, Бухари, Душанбе і Хосту все частіше стали з'являтися біженці-афґанці, які тікають від бандформування "Талібан".

Президент Узбекистану Шавкат Мірзійоєв раптово оголосив перевірку бойової готовності збройних сил країни, передає видання "Daryo".

Натомість влада сусіднього Таджикистану вже звернулася до кремлівського аналоґа НАТО – ОДКБ, – закликавши втрутитися у напружену ситуацію, що слалася на міждержавній межі з Афґаністаном через активізацію повстанців-талібів.

Станом на цю мить обидві середньоазійські країни посилили власні прикордонні загони, намагаючися не допустити проникнення на свою територію іноземних збройних формувань.

За інформацією місцевих жителів, упродовж тижня до Узбекистану втекло майже 50 біженців – як цивільні, так і переважно військові особи, – яких уже депортували на батьківщину.

Дипломатичні відомства у Ташкенті та Душанбе одночасно висловили стурбованість з приводу ескалації конфлікту в Афґаністані, закликавши протиборчі сторони запобігти жертвам серед мирного населення й утриматися від застосування сили.

У заявах МЗС Узбекистану і Таджикистану підкреслюється прихильність підтримки традиційно дружніх і добросусідських відносин із Кабулом, збереженню нейтралітету і не втручання у внутрішні справи сусідньої країни.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що днями воєнізовані підрозділи повстанців-талібів уперше вийшли на афґансько-таджицький кордон.

Читайте також
Саудити зменшують ціну на «чорне золото»
Економіка
Тайвань уперше визначив рік, коли Китай планує напасти на острів
Політика
Китай провів військові навчання під неофіційною назвою «покарання» для Тайваню, - Reuters
Світ
Японія простягає руку помочі Палестині на державному рівні
Світ
Совєцькі експерименти з Аральським морем призвели до екоциду
Життя
КНР розмірковує над дезінтеграцією РФ
Світ