Created with Sketch.

Непокаране зло повертається. Нові афери Злочевського

26.10.2023, 10:45
Будівля офісу банку «Аркада»

Продажний менеджмент України дозволив злу оселитися у самому серці столиці.

Антимонопольний комітет 12 жовтня надав дозвіл фонду «Родоліт» оформити контроль над ТОВ «Пульс 2020».

За інформацією LIGA.net, це новий власник головного офісу банку «Аркада», який збанкрутував 2020 року.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб півтора року безрезультатно намагався продати будівлю, розташовану в центрі Києва на вул. Ольгинській, 3а, аж поки у жовтні 2022 року його не придбало ТОВ «Системойлінженерінг». Це фірма Анни й Карини Злочевських, дочок колишнього міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського.

Карина Злочевська

Компанія заплатила за знакову будівлю, яка стоїть на пагорбі над Майданом Незалежності в самому центрі Києва, всього 351 млн ₴ за стартової ціни 971 млн .

Договір з нею уклали 1 лютого 2023 року, а вже у квітні 2023 року власником будівлі стало ТОВ «Пульс 2020», повідомляється у державному реєстрі речових прав.

За даними аналітичної системи YouControl, компанія «Пульс 2020» ще належить Олегу Неліну, помічнику Злочевського.

Власницями фонду «Родоліт» є Анна і Каріна Злочевські.

Довідково

Банк «Аркада» визнали неплатоспроможним у серпні 2020 року. Його майно опинилося у Фонді гарантування вкладів, який повинен був його продати, щоб компенсувати завдані збитки.

Будівля на Ольгинській була головним активом банку. Втім, до фонду потрапила не одразу. Перед ліквідацією банку її вивели як заставу за кредитом, переоформивши права власності на Олега Неліна (помічник Злочевського), який передав будівлю в іпотеку Тарасу Бурдейному (менеджер Burisma).

Тарас Бурдейний

2021 року Злочевський переписав газовий бізнес на дочок. На Анну та Карину Злочевських було перереєстровано 13 добувних компаній з Burisma Group.

Микола Злочевський обіймав посаду міністра екології з 2010-го до 2012 року в уряді Миколи Азарова. Після Революції гідності у нього багато років були проблеми з законом.

Наприкінці грудня 2020 року Національне антикорупційне бюро України вирішило розсекретити й опублікувати фрагменти перемовин учасників «справи найбільшого в історії антикорупційних органів хабаря».

За даними слідства, влітку 2020 року ексміністр екології з іншими особами намагалися підкупити за $5 млн керівників НАБУ та САП, аби ті закрили кримінальне провадження за підозрою у заволодінні та подальшій легалізації коштів. Кошти виділив Нацбанк в якості рефінансування приватному «Реал-Банку».

Але жоден обвинувачений у справі про $5 млн хабаря, за закриття іншої справи Злочевського, не отримав реального покарання. З усіма фігурантами, а саме: самим Злочевським, його ексменеджером Андрієм Кічою та Оленою Мазур, затвердили угоди про визнання винуватості. Всі отримали умовний термін покарання.

Справа Злочевського — це справа про найбільший хабар владі, правоохоронній та судовій системі. Тепер всі корупціонери будуть знати, що можна уникнути справедливого покарання, давши грошенят Зеленському та Єрмаку.

Читайте також
Зеленський поборов корупцію на митниці?
Політика
Суддя ВАКС, що має проблеми з НАЗК, оформила бізнес на сина та родичів
Політика
ЗеленськийЄрмак дозволив Коболєву втекти за кордон
Політика
НАЗК виявило в ексчиновника СБУ ознаки незаконного збагачення
Кримінал
НАЗК виявило у декларації голови Харківської облради невідповідності на 3,4 млн грн
Політика
Мафія з середини. Умеров. Федоришин. Єгоров.
Опінії