Created with Sketch.

Незмінні традиції МВС

22.05.2017, 12:33

31.12.2015 саме під Новий рік слідчий із особливо важливих справ, підлеглий начальника ГУНП у Полтавській області Олега Беха закрив кримінальну справу проти начальника тендерного комітету ПАТ «Укргазвидобування» Віталія Деркаченка, який корупційними діями в складі ОЗУ причетний до розкрадання 2,8 млрд грн. У цій справі були проведені всі необхідні оперативно-слідчі дії, але за вказівкою слідчий протягом 40 хв закрив її, зробивши подарунок під ялиночку як розкрадачам, так і своєму керівникові.

В розпорядженні видання є інформація, що вартість закриття цієї справи складала 40 млн грн. «ОБ» поки що не називатиме прізвище, за чиєю вказівкою була закрита справа. Поки що.

І доки ще не звільнені фігуранти закриття «справи Деркаченка» хаотично починають читати цю статтю і міняють штани, зазначимо, що на вкрадені в держави гроші злочинці відкрили салони Volkswagen, Nissan тощо, а високопоставлені правоохоронці розжилися елітним житлом, Lexus LХ 570, заробили на регулярні візити в косметичні центри на кшталт «Цезаря».

Як відомо, історія рухається по спіралі, а до хорошого звикаєш швидко. Журналісти «ОБ» провели розслідування про торгівлю в ГУНП у Полтавській області кримінальними справами. Мова йде про заступника начальника - начальника Слідчого управління Сергія Чижа, який за 2 млн грн закрив кримінальні справи проти ТОВ АПК «Докучаєвські чорноземи».

Дивним чином після розслідування кримінальних справ 50% фірми опинилися у власності структур, афільованих із МВС.

Дивним також видається, звідки в розведеного мешканця Карлівки Сергія Чижа з’явилася 3-кімнатна квартира в центрі Полтави, тоді як рядові поліцейські з 20-30-річним стажем в кращому випадку мають кімнату в гуртожитку, а в гіршому – досі стоять у черзі на житло і кількома поколіннями живуть в маленьких хрущовках.

Після діянь таких «кооператорів»/бариг знаходять пояснення мітинги правоохоронців під МВС, перекриття трас тощо.

Фрагмент розслідування про закриття Чижем кримінальної справи «Докучаєвські чорноземи»:

Українські правоохоронці полюбляють «підторговувати» кримінальними справами. А пересічні громадяни дивуються, чому це гучні затримання й переможні реляції стражів закону закінчуються пшиком: або смішними судовими рішеннями, або взагалі не доходять до суду. А все через те, що процвітає «торгівля»… Звісно, є й чесні поліцейські та прокурори, але й «перевертнів у погонах» вистачає.

Наприклад, спіймали злочинця «на гарячому», порушили кримінальне провадження, а злодію кажуть: якщо не хочеш сидіти в тюрмі, то заплатити стільки-то. І справу тихо «хоронять». І всім добре: поліцейське начальство по вертикалі отримало кожен свою долю, злочинець біографію не зіпсував і в буцегарні не сидів, і суддям роботи менше.

Здається, за такою схемою, з дозволу сказати, розслідується кримінальне провадження №12015170180000238, що було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань ще два роки тому - 22 квітня 2015 року.

Суть справи така: 2 жовтня 2014 року ТОВ «Оптімус Плюс» уклало з ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» договір складського зберігання с/г продукції №30-09/2014АС строком дії до 31.05.2015. За договором ТОВ «Оптімус Плюс» передало на відповідальне зберігання на карлівський елеватор «Докучаєвських чорноземів» 4000 тонн соняшника.

У березні 2015 року ТОВ «Оптімус Плюс» вирішив забрати своє зерно, але його там виявилося на… 400 тонн менше. Одно слово, «отсутствие присутствия». Можливо, докучаєвці пояснювали відсутність 10% прийнятого на зберігання зерна соняшника зданого тим, що його з’їли миші. Але ТОВ «Оптімус Плюс», певно, таким поясненням не задовольнилося й звернулося до правоохоронних органів, бо їм була нанесена матеріальна шкода в особливо великих розмірах.

Засновниками ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» є жителі Карлівки Юрій Кобченко та колишній голова Державної податкової адміністрації у Полтавській області Андрій Сокіл. Директор – депутат Полтавської обласної ради, карлівчанин Анатолій Кибка.

Виявляється, «Докучаєвські чорноземи» «нахитали» не лише приватну фірму - ТОВ «Оптімус Плюс», а й державну структуру, яка у них зберігала збіжжя. До поліції звернулося ПАТ «Державна продовольча зернова компанія України» за фактом зникнення зі складських приміщень зданого на зберігання зерна пшениці та кукурудзи й привласнення службовими особами ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» коштів на суму понад 40 млн. грн.

Кримінальне провадження теж відкрито, але розслідується, як і в першому випадку, мов мокре горить.

Потенційним підозрюваним у провадженні є Анатолій Кибка. Зібрані всі докази, які доводять його вину у вчиненні злочинів, передбачених ч.5 ст.191 та ст.366 Кримінального кодексу України. Однак слідчий ніяк не може пред’явити йому підозру. Бо така вказівкайого керівника, полковника Сергія Чижа - заступника начальника - начальника Слідчого управління Головного управління Нацполіції в Полтавській області

Сергій Чиж не лише сам родом з Карлівки, а й «міцно» товаришує з А. Кибкою. Кажуть, що засновники ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи» знайшли підставну особу (безхатька) та хочуть на нього повісити кримінальне провадження і всі збитки. Підприємство банкрутять. А високопосадовці обласного поліцейського відомства в цьому їм допомагають.

Звісно, не задарма. За інформацією з власних джерел, кримінальне провадження С. Чиж «продав» наприкінці 2016 року і отримав за ненаправлення до суду провадження щодо А.Кибки 2 мільйони гривень.

Чи варто дивуватися, які «круті» автівки мають «мєнти», яку нерухомість, на яких шикарних курортах відпочивають! Якщо «торгонувши» тільки одним кримінальним провадженням, полковник поклав у кишеню стільки, скільки офіційно не заробиш і за сто років роботи…

До речі, може хтось підкаже за винагороду, куди ділася кримінальна справа по розкраданню 2,8 млрд грн посадовими особами «Укргазвидобування», яку вело слідче управління ГУНП у Полтавській області? Чи її вже з’їли миші? Колгосп у Диканському районі після «розслідування» Чижа вже також переписали на афільованого з МВС власника?

Уважати публікацію офіційним зверненням до ГПУ, НАБУ, СБУ, САП.

Далі буде 

Гнап Нерушима


Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава