Created with Sketch.

Німеччина, Данія, Нідерланди та Бельгія вкладуть 135 млрд євро в розвиток вітрової енергетики

19.05.2022, 13:55
Ілюстративне фото

У спільній декларації країни Північного моря заявляють про намір стати «зеленою електростанцією Європи».

Глави урядів країн зустрілися в данському місті Есб'єрг 18 травня, щоб підписати угоду про співпрацю щодо розвитку морської вітрової енергії та «зеленого» водню, - інформує "Центр".

Вони планують виробляти принаймні 65 ГВт електроенергії до 2030 року і 150 ГВт до 2050 року.

Про це повідомляє Euroactive.

У спільній декларації країни Північного моря заявляють про намір стати «зеленою електростанцією Європи».

Надійні вітри Північного моря, мілководдя та близькість до промислових центрів, які є великими споживачами електроенергії, роблять його ідеальним місцем для встановлення прибережних вітрових електростанцій.

«Сьогоднішня угода міністрів енергетики є важливою віхою у транскордонному співробітництві. Це основа для перших справжніх європейських електростанцій, які виробляють електроенергію з відновлюваних джерел енергії», – пояснив віцеканцлер Німеччини Роберт Хабек.

«Разом з нашими країнами-партнерами ми можемо ще швидше та ефективніше розширити морську вітрову енергетику в регіоні Північного моря та використати новий потенціал для зеленого водню», — сказав він, додавши, що це «ще більше зменшить нашу залежність від імпорту газу».

Угода спрямована на десятикратне збільшення потужностей морської вітроенергетики в регіоні, при цьому загальні інвестиції з приватного сектору, як очікується, досягнуть 135 мільярдів євро.

«Використання вітру, використання Північного моря є давньою традицією в наших країнах», – заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, який був мером Гамбурга, транспортного центру Північного моря.

Офшорні вітрогенератори більше не покладаються на субсидії і стають «дешевшими та дешевшими», додав він, сказавши, що зараз «час для індустріалізації».

Можливість будувати ці проекти без державної підтримки робить їх особливо привабливими для політиків. «Я дуже радий, що деякі з цих вітрових електростанцій зараз розбудовуються без участі державних коштів», — підкреслив Марк Рютте, прем’єр-міністр Нідерландів.

«Ми пишемо європейську історію!» написав у Твіттері Браян Вад Матісен, дослідник відновлюваної енергетики з Ольборзького університету Данії. Угода, додав він, забезпечить електроенергією понад 200 мільйонів домогосподарств.

Водночас чотири країни хочуть активізувати співпрацю у виробництві «зеленого» водню з відновлюваної електроенергії, плануючи розширити відповідну інфраструктуру в регіоні.

«Зелений» водень, рідкісний товар преміумкласу, дуже бажаний виробниками сталі, які прагнуть виробляти сталь з нейтральним вмістом вуглецю. «Існує справжній бум попиту на «зелений» водень у промисловості», – заявило міністерство економіки та клімату Хабека.

За словами політиків, вітрові електростанції Північного моря повинні відігравати важливу роль у забезпеченні достатньої кількості водню.

«Збираючи багаті прибережні вітрові ресурси Північного моря, ми також можемо прокласти шлях для водневої економіки. Морська вітрова енергетика часто виробляє більше електроенергії, ніж потрібно», – вважають комісар з енергетики Кадрі Сімсон та міністр енергетики Данії Ден Йоргенсен.

Чотири країни також наголосили на важливості «прискорення» процедур отримання дозволів на рівні ЄС відповідно до плану Європейської комісії «REPowerEU», представленого вчора.

Щоб прискорити розгортання, виконавча влада ЄС хоче спростити процедури отримання дозволів, при цьому нові вітрові та сонячні проекти будуть оголошені питанням «переважного суспільного інтересу», а території, на яких вони розгортатимуться, на національному рівні визнані зонами з низьким екологічним ризиком.

18 травня Єврокомісія представила план RePowerEU, який передбачає мобілізацію майже 300 мільярдів євро - близько 72 мільярдів євро грантів і 225 мільярдів євро позик, - для розвитку енергетики.

Читайте також
В Україні потрібно створити енергетичну прокуратуру
Опінії
Литва демонтує лінії електропередач у напрямку до рф та Білорусі
Політика
День бабака Кудрицького
Опінії
Відключення світла. Як зменшити їх тривалість
Опінії
Зеленський підвищив вартість електроенергії для населення з 1 червня 2024 року
Економіка
Слідом за Угорщиною на ядерну голку Кремля підсіла Індія
Економіка