Created with Sketch.

Нова загроза людству зі Сходу?

27.01.2020, 10:13

Світ, затамувавши подих, напружено спостерігає за Китаєм.

Мова йде про пневмонію, що викликається коронавірусом невідомого типу. Припускають, що джерелом коронавірусу можуть бути тварини.

Станом на ранок 27 січня число інфікованих досягло 2794 чоловік. Кількість загиблих становить 80 осіб.

У країні оголошено найвищий рівень реагування на надзвичайні ситуації, пов'язані зі здоров'ям населення.

На думку вчених даний вірус належить до  тої ж родини, що і той, який викликав епідемію атипової пневмонії десять років тому. Хвороба призвела до смерті сотень людей. Власне гіркий досвід і змушує китайців вживати найбільш серйозних заходів безпеки.

Через спалах вірусу влада КНР скасувала заходи з нагоди святкування Нового року за місячним календарем. Також тимчасово закрили Заборонене місто у Пекіні, Діснейленд в Шанхаї і ділянки Великої стіни.

Епіцентр розповсюдження вірусу місто Унхань з населенням в 11 мільйонів поставлений на повний карантин.

Чи матимуть подібні акції необхідний результат? «Єдиний спосіб цього добитися (ізолювати місто в сучасних умовах. – авт.), якщо бути реалістом, це ввести армію, щоб вона взяла місто в кільце», – такою є думка експерта з охорони здоров'я із Сіднейського університету Адама Камрадт-Скотта.

Однак, повністю відгородити заражені території від світу не вдається. Інфіковані люди вже потрапили до ряду країні Азії, Америки та Європи. Серед них – Таїланд, Південна Корея, Тайвань, В’єтнам, Японія, а також США, Канада, Франція та Росія.

В даний момент спеціалісти не мають вакцини чи противірусних препаратів проти коронавірусу 2019-nCoV.

Клінічні випробування ліків проти нового вірусу можуть бути проведені не раніше цього літа, а сам процес створення вакцини орієнтовно займе більше року.

Однак, у міжнародній фармацевтичній компанії Gilead Sciences Inc (найбільший в світі виробник і одночасно розробник лікарських препаратів) запропонували в якості альтернативи спробувати лікувати хворих людей ліками від лихоманки Ебола. Препарат має назву ремдесівір. Згідно результатів досліджень дані ліки ефективні  проти цієї інфекції, але немає доведеної ефективності ліків саме проти цього штаму вірусу. Вже йдуть перемовини між компанією та китайськими медиками. 

Усе це призвело до масової істерії у ЗМІ. Україна також не лишилася осторонь загальних панічних настроїв. Упродовж кількох днів у стрічках новин, соцмережах та Телеграм-каналах без зупину смакують деталі подій на Далекому сході. Прем’єр-міністр Олександр Гончарук прозвітував про створення оперативного штабу на рівні Міністерства охорони здоров'я. В міжнародному аеропорту «Бориспіль» буде запроваджений температурний скринінг пасажирів на прямих авіарейсах з Китаю. Країна готується зустрічати вірус у всеозброєнні.

І нікого не хвилює,  що, наприклад,  станом на 23 січня в Україні від звичайного грипу з початку цього епідеміологічного сезону померло 25 людей. А жертвами китайського коронавіруса, за офіційними даними, станом на 24 січня стали 26 осіб.

Тобто як і в ситуації з вірусом рахунок померлих йде на десятки. Тільки кількість населення в Україні значно відрізняється від КНР. Однак, звичайний грип для ЗМІ це не так цікаво. Бо звично.

А поки що маємо і перші наслідки в економіці. Розгорнута істерія відіграла помітну роль на фондових ринках. В четвер китайські індекси втратили близько 3%.

Знижуються  акції компаній, які займаються страхуванням життя та здоров'я населення. Сильно впали і акції національних авіаперевізників.

В той же час росте вартість акцій медичних та фармацевтичних компаній, які можуть отримати прибутки з боротьби з новим штампом вірусу. Втрати, через скасування святкування китайського Нового року, понесли і західні люксові бренди. Наприклад, LVMH (французька транснаціональна компанія, відомий виробник предметів розкоші) напередодні втратив більше 1%, а голова холдингу Бернар Арно збіднів на 3,5 мільярди доларів США. 

Тим часом у Китаї вже з’явилися перші двоє пацієнтів, які змогли подолати небезпечну хворобу. У Шанхаї виписали з лікарні першу хвору, у якої діагностували новий тип коронавірусу. Нею стала 56-річна жителька міста Ухань. Життя триває…

Спеціально для «Останнього Бастіону»

Журналіст, громадський активіст, учасник війни на Донбасі. Випускник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Співпрацював із виданнями «Факти», «Історична правда», «Час і Події»

Читайте також
ВООЗ попередила про новий штам коронавірусу EG.5
Світ
Влада КНР дозволила вакцинувати 3-річних
Світ
Мертвонароджені діти – малопомітний наслідок пандемії COVID-19
Життя
Міністр фінансів Естонії: COVID-19 — біологічна зброя КНР
Світ
Додаток «Дія» порушує право на приватність, – правозахисник
Новини
МОЗ: частина українців переносять COVID-19 без жодних симптомів
Новини