Created with Sketch.

Нові тенденції української дипломатії

18.03.2021, 09:45

Команда «блатних і ніщіх» окупувала вулицю Банкову

Я от думаю, якою була б реакція нашого незабутнього Віктора Федоровича, якби він узнав, що якийсь клерк з Адміністрації Президента (типу, радник глави АП Сергія Льовочкіна) на пропозицію розповідати про свою ділянку роботи лише українською мовою публічно –  через соціальну мережу – відповів би: «Пошел на х@й. Так понятнее?».

Скоріше за все, Янукович особисто вибив би зуби цьому клерку. А, можливо, ще й Льовочкіну поставив би пару синців під очима. Тому що подібну поведінку підлеглих президент може терпіти лише в одному випадку – якщо він сам є бидлом і набрав собі бидла в Адміністрацію. А двічі несудимий, яким би він не був насправді, не хотів виглядати, як бидло.

Більш того, Янукович не хотів виглядати і як малоросійський губернатор. Натомість прагнув бути монархом на чолі європейської держави, яку мріяв залишити в спадок дітям і онукам. А тому не дозволяв від імені влади принижувати державні символи, зокрема українську мову – навіть примусив Азарова найняти репетитора, щоби засвоїти бодай найпростішу українську лексику.

Інша річ – це нинішня команда «блатних і ніщіх», що окупувала вулицю Банкову: дрібні аферисти, інтелектуальний маргінес і соціальний непотріб, метою яких є нацарювати сто рублів і втекти. Їм не потрібна ані держава, ані її символи, бо вони є бидлом. Однак, на відміну від Януковича, цього не приховують, а, навпаки, пишаються: мовляв, хочеш, щоби ми звітували про роботу української делегації в Тристоронній контактній групі українською мовою? – «Пошел на х@й. Так понятнее?».

До речі, чимало суперечок викликала ортографія в дописі Арестовича. Народ, який не звик, що українців посилають нах@й за прохання до представників влади звітувати про свою діяльність українською мовою, тепер сумнівається – як правильно писати: «на х@й» чи «н@хуй»? Питання важливе та актуальне з огляду на те, що голова фракції партії «Слуга народу» у Верховній Раді батоні Арахамія вже виступив із заявою, у якій підтримав Арестовича й сказав, що саме так треба відповідати на пропозицію вживати державну мову в офіційному спілкуванні.

Я не є великим знавцем мови Арестовича та Арахамії, але все ж таки думаю, що писати треба разом. Точніше, написання слова «х@й» з «на» залежить від того, якою частиною мови воно є – іменником чи прислівником. Якби йшлося про примірку товару в секс-шопі, тоді це був би іменник, який з «на» пишеться окремо – «на х@й», «в п@зду», «у ср@ку». А коли окреслюється напрямок руху (вгору, вниз тощо) – тоді це прислівник і треба писати «нх@й». Відтак, на мій погляд, відповідь Арестовича містить граматичну помилку, неприпустиму для державного діяча такого масштабу.

Втім, є й протилежна точка зору: що радники керівника Офісу Президента при публічному висловленні свого ставлення до української мови мають застосовувати роздільне написання – «на х@й». Тому з такого важливого питання треба було б видати Указ президента, зафіксувавши єдину правописну норму – з тим, щоби українці знали куди саме посилати Зеленського разом з його арестовичами та іншими арахаміями.

Відомий журналіст, публіцист і блогер, який прославився своїми журналістськими розслідуваннями і гучними політичними статтями.

Читайте також
Голлівуд би плакав, або як Гізо Углава пішов проти НАБУ
Опінії
Під рубрикою «По слідах наших виступів».
Опінії
Продовжую розповідь про творчі успіхи нашого незабутнього Юрія Віталійовича.
Опінії
"Бойові звитяги" Юрія Луценка
Опінії
Фотофакт: російські окупанти благають ЗСУ здаватися у полон
Війна
На росії замість мобілізованого солдата родині видають барана
Війна