З доходів в 2019 році Олійник вказав тільки офіційну зарплату в 477,7 тис. гривень
Будучи учасником цілого ряду корупційних скандалів глава Дніпропетровської облради Святослав Олійник вирішив не вказувати в декларації дружину, свої бізнес-активи і реальні заощадження. Про це повідомляє редакція 368.media.
Варто відзначити, що Святослав Олійник є людиною Ігоря Коломойського і знайомий з ним з 2005 року, коли був його адвокатом у справі про замах на юриста Сергія Карпенка і захопленні «Дніпроспецсталі». Виходець з лав прокуратури Олійник завдяки своїм зв'язкам домігся закриття кримінальної справи проти Коломойського.
Проте, починав він свою політичну кар'єру в рядах БЮТ і досить вдало - у 2006 році пройшов до ВР за списками цієї політичної сили. Після цього приєднався до групи «Приват» Коломойського та очолив її політичний проєкт «Україна майбутнього», проте ні у 2012-му, ні у 2014-му році до Верховної Ради вже не потрапив - партія під його керівництвом не подолала 5-процентний бар'єр.
Зате Олійник у 2014 році став заступником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського і пішов звідти разом з ним у 2015 році. Втім, бувши на той момент депутатом Дніпропетровської обласної ради від партії «Відродження», він став заступником голови обласної ради, а торік завдяки впливу Коломойського - головою облради. Треба також зазначити, що на цих місцевих виборах Олійник зміг зберегти депутатський мандат, але при цьому пройшов в облраду вже від партії «Слуги народу».
З періодом перебування Олійника в ОДА та облраді пов'язаний цілий ряд скандалів. Зокрема, скандал з фактичним захопленням ТОВ «Українсько-Польського підприємства з іноземними інвестиціями« УПС». Прийшовши на посаду заступника голови ОДА, за даними ЗМІ, у 2014 році він розпочав повномасштабну інформаційну кампанію проти цієї фірми у зв'язку з махінаціями останньої при ремонті доріг на два мільярди гривень. Власник фірми, Тарас Палій, син колишнього начальника Дніпропетровського облавтодору, опинився за ґратами, але через рік його достроково звільнили, а суму збитку знизили до декількох сотень тисяч гривень.
Відразу після цього половину в статутному капіталі «УПС» переписали на фірму «Арограф» керівника дніпровської міського осередку партії «Україна майбутнього» Ірину Гуназу. Цікаво, що відразу після цього фірма «УПС» подала позов проти міськради Дніпропра і домоглася «повернення» більш як 204 мільйонів гривень. Міськраду Дніпра на той час вже очолював інший ставленик Коломойського Борис Філатов.
Після частину «УПС», яку фактично контролював Олійник, переписали на його помічника Владислава Бородіна і латвійську фірму FUEL SYSTEMS, SIA, а на цей час Тараса Палія остаточно прибрали зі складу засновників, оформивши фірму, яку досі контролює Олійник, на Дмитра Гончарова.
Отримавши контроль над «УПС», Олійник створив навколо неї цілу мережу будівельних фірм, таких як «СПМК-78», «Гремко», «Спецдоррембуд» і т.д. З 2014 по 2017 роки ці фірми отримували будівельні підряди від ОДА та мерії Дніпра, наприклад, на будівництво шкіл у Межовій і Синельникове, дитсадка в Іларіонове, парку і ДЮСШ в Синельниково і спортзалу в Дніпрі. Всі ці об'єкти не добудовані, хоча, наприклад, на спортзал виділили 250 млн гривень.
У 2017 році главою Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області став Геннадій Немога, людина Олійника. Відразу після цього «УПС» отримала замовлення на будівництво ділянки траси Дніпро - Запоріжжя за 450 млн гривень і ділянки траси Дніпро - П'ятихатки за 150 млн гривень. Ремонт Запорізької траси був закінчений влітку 2018 року, а на наступний рік вона почала руйнуватися. Це спровокувало скандал - 12 липня 2019 року в Дніпропетровську область з робочим візитом приїжджав Володимир Зеленський, який повинен був проінспектувати якість ремонту траси, у зв'язку з чим компанія в спішному порядку спробувала усунути ями та тріщини котрі там з'явилися, але залатати не всі.
Службу автомобільних доріг у Дніпропетровській області на той момент очолював уже Владислав Животченко, і вона подала позов до Господарського суду Дніпропетровської області за фактом плачевного стану ще однієї свіжовідремонтованій в рамках президентської програми «Велике будівництво» «УПС» дороги М-04 Знам'янка - Луганськ - Ізварине, але потім Животченко замінили на Дмитра Чумаченка, і юристи служби почали затягувати розгляд позову. Варто також відзначити, що «УПС» незважаючи ні на що продовжила отримувати від Служби автомобільних доріг у Дніпропетровській області тендери й в цьому році.
Бюджетний збиток від діяльності Олійника за найскромнішими оцінками становить сотні мільйонів гривень (лише "УПС" з 2016 по 2020 рік отримало підрядів в Дніпропетровській області на 3 мільярди 274 мільйонів гривень !), проте декларації чиновника в порівнянні з цим виглядають досить скромно. Він не вніс туди навіть дружину Варвару Олійник і, відповідно, оформлені на неї нерухомість і бізнес, наприклад, квартиру в Дніпрі на вулиці Миронова і її ТОВ «Артмедіа АДВ».
Втім, свій бізнес він теж не вніс - більшість його активів оформлені на третіх осіб, але, наприклад, він дотепер офіційно значиться кінцевим бенефіціаром ТОВ «Українські Медіа Системи», а в декларації за 2018 рік цієї фірми чомусь немає. Крім того, він є офіційним засновником благодійного фонду «Гуманітарний рух Святослава Олійника «Культурна Столиця», якого в декларації теж немає, не кажучи вже про переписаних на третіх осіб ТОВ «Юридична компанія «Юстус», ТОВ «Ресурс Еліт Груп», ТОВ « Інвестментс Сервіс Юкрейн », ТОВ «Юстус Консалтинг» і т.д. - вони тепер оформлені на людину Олійника, його колишнього підлеглого юриста Ігоря Головка.
З фінансових активів Олійник вказав тільки два мільйони гривень готівкою, хоча на нього зареєстровані сім банківських рахунків.
Офіційно він їздить на Range Rover Evoque (2014 року) і володіє квартирою в Дніпрі площею 266 кв. м. і двома ділянками землі в селі Любимівка сумарною площею 2,4 тис. кв. м.