Created with Sketch.

Обласна рада планує виділити 28 млн грн на "Аеропорт-Полтава"

07.10.2020, 15:53

Як нам стало відомо, на сесії облради буде розглядатися питання виділення коштів на "Аеропорт Полтава”.

8 жовтня 2020 року має відбутися друге пленарне засідання тридцять четвертої позачергової сесії Полтавської обласної ради сьомого скликання.

5-го жовтня була зібрана профільна комісія перед сесією. Розглядали питання директора аеропорту Окари про виділення 28 млн грн на виготовлення проєкту ремонту / реконструкції / злітної смуги аеропорту. Окара пояснив що Уряд не зможе виділити гроші на ремонт 600 млн грн, які пообіцяв президент, без виготовлення робочого проєкту. Голова комісії Ігор Сірик виніс питання на голосування : Олександр Біленький, Анатолій Ханко, депутати обл заради: Сергій Гамза, Валерій Чечель, Наталія Макаруша, Микола Горб, Микола Первак, Андрій Пісоцький, підтримали винесення рішення про виділення грошей на сесію 8 жовтня і всі проголосували За.

Відразу після сесії буде оголошено тендер на виготовлення проєкту, з 30% авансом.    

Що цікаво, на сайті обласної ради відсутні будь-які повідомлення про дане рішення профільної комісії, хоча повідомлення про рішення інших комісій від 5-6 жовтня висвітлені на сайті ради.

Також хочемо нагадати полтавцям, що голова комісії Ігор Сірик є відомим полтавським забудовником котрий прославився в місті тим, що плює на закони, зводить незаконні забудови, перетворює історичний центр міста на будівельний майданчик та не платить по кредитах.

Будівельники Сірика знесли пам’ятці пів стіни коли везли залізобетонні плити.

Після початку пандемії коронавірусу Covid-19 Ігор Сірик став ще й благодійником та меценатом. В березні 2020 року Дмитро Герасименко повідомляв про досить дивне зібрання Ради підприємців та Ради директорів міста.

Герасименко повідомив наступне :

Майже один мільйон доларів — 23 млн грн — просить місто зібрати для допомоги!

При цьому місцева влада не відмовляється від надбавок, премій, програм по висвітленню своєї провальної роботи, але просить у підприємців допомоги!

У тих підприємців, яких ще вчора знищували, забирали майно і вимагали хабарі!

І хто просить? Чиновники, які жодного дня не були у бізнесі, але мають такі статки, що підприємцям навіть не снилося!

На зустріч вже приготували благодійну організацію забудовника, протокол зранку склали та просять «допомагати» виключно через благодійний фонд Ігоря Сірика. Забудовника, який руйнує центр міста.

Ось чергова схема, яку вигадала місцева влада у тяжкі часи.

Про результати даної зустрічі для “неугодних” підприємців ми всі знаємо, їх було завалено перевірками та адміністративними справами, а деяким просто барикадували вхід до магазинів бетонними блоками.

Передісторія 

1 вересня 2020 року Президент України Володимир Зеленський відвідав Полтавщину з робочим візитом.

У межах робочої поїздки до Полтавської області Президент України Володимир Зеленський ознайомився з проєктом реконструкції злітної смуги Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава».

Візит Зеленського до Полтави

Виконувач обов’язків генерального директора підприємства Володимир Окара зазначив, що з обласного бюджету профінансовано заходи з розвитку КП «Аеропорт-Полтава» на суму 78,2 млн грн. Зокрема, здійснено капітальний ремонт будівлі аеровокзалу з облаштуванням міжнародного пункту пропуску, поточний ремонт штучної злітно-посадкової смуги, рульової доріжки та перону.

Також придбано спецтехніку, але для виконання вимог авіаційної безпеки, здійснення міжнародних та внутрішніх авіарейсів проведених заходів недостатньо. Для повноцінного функціонування підприємства необхідно реконструювати злітно-посадкову смугу, провести заміну світлосистеми штучної злітно-посадкової смуги аеропорту, встановити системи посадки повітряних суден, реконструювати периметрову огорожу аеропорту, придбати необхідний транспорт. Злітно-посадкова смуга дозволяє приймати літаки класу Boeing та Airbus (щодо до цього твердження Володимира Окари у нас виникають обґрунтовані сумніви).

Володимир Окара зазначив, що на реконструкцію смуги необхідно виділити 425 млн грн.

«Треба робити смугу. Підтримувати немає сенсу, бо ви витрачаєте гроші на підтримку, а смуга й далі не функціонує», – наголосив Президент.

За словами Володимира Зеленського, ремонт смуги потрібно розпочати цього року. Зокрема, кошти на ремонт будуть закладені в обласному бюджеті.

Заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко зазначив, що наступного року роботи з ремонту смуги будуть включені до Національної програми «Велике будівництво». Коштом бюджету Полтавської області цьогоріч має бути розроблена проєктно-кошторисна документація.

«Всі аеропорти будемо додавати до програми. Пріоритет буде для тих міст, тих аеропортів, у яких є документи. По всій країні є або смуга, або термінал. І якщо документи будуть у цьому році, то в наступному році ми побудуємо», – сказав Президент.

Як ми бачимо, Володимир Зеленський, котрий прилетів до Полтави літаком, був настільки “вражений” злітно-посадковою сумою аеропорту (він навіть обмовився, що в момент посадки літака, думав що це його останній політ в житті), що вирішив пролобіювати виділення коштів на приведення її до ладу.

От тільки Зеленський не врахував, що “Аеропорт-Полтава” став символом корупції на Полтавщині.

Свого часу, під час корупційного скандалу в Полтавській ОДА, Альберт Уваров заявляв, що злочинне угрупування Головка-Голбана-Пісоцького неймовірно збагатилося під час попереднього “Великого ремонту” полтавського летовища, тоді було освоєно більше мільярда бюджетних коштів, частина з яких осіла в кишенях злочинного угрупування з Полтавської ОДА.

І хоча всі фігуранти злочинного угрупування давно залишили свої посади в ОДА, проте Андрій Пісоцький досі лишається депутатом Полтавської обласної ради та членом профільної комісії “З питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку”.

Варто нагадати, що під час минулого ремонту аеропорту, коли під керівництвом злочинного угрупування було освоєно десятки мільйонів гривень, Пісоцький придбав та зробив шикарний ремонт у квартирі, котра знаходиться в елітному ЖК в самому центрі міста. Згодом, Пісоцький переписав квартиру на маму, проте сліди завжди лишаються і приховати щось, в наш час, досить важко.

Ремонтні роботи в квартирі пісоцького
Ремонтні роботи в квартирі пісоцького

Підозрюємо, що Пісоцькому та іншим учасникам злочинного угрупування стало тісно та незручно у своїх квартирах і вони вирішили роздеребанити ще кілька тендерів на “Аеропорті-Полтава” та покращити свої житлові умови новим елітним житлом, а його придбання та ремонт, як ми вже встигли помітити, коштують недешево.

Але, як бачимо, ділкам стало замало роздеребанених коштів на першому ремонті “Аеропорту-Полтава” і вони вирішили поживитися на летовищі вдруге. Цього разу вони використали для цього нового очільника Полтавської ОДА, котрий присів на схеми своїх попередників, а вся боротьба з корупцією Олега Синєгубова полягала в заміні смотрящих за схемами.

Олег Васильович, схоже, присів на вуха Володимиру Зеленському чи комусь із його замів та просунув ідею з виділенням додаткових коштів на Полтавське летовище.

Можливо, Володимир Зеленський і керувався добрими намірами коли розпорядився виділити кошти на полтавське летовище, проте ті хто йому порадив це зробити, дбали явно не про зручність для громадян. Вони, як завжди, дбають лише про своє збагачення.

Розкрадання коштів на Полтавському летовищі

У квітні 2020 року ми дізнаємося про те, що екскерівника ТОВ «БК «Центр-Буд» Сергія Штрікуля підозрюють у шахрайстві, ухиленні від сплати податків та службовому підробленні. Також слідством було встановлено, що обсяг збитків  слав — 5,3 млн грн. Хочемо зазначити, що зміна керівництва компанії відбулася наприкінці 2019 року, тобто вже тоді Сергій Штрікуль щось запідозрив.

У пресслужбі прокуратури Полтавської області повідомили, що за процесуального керівництва прокуратури області директору полтавського товариства повідомили про підозру у шахрайстві (ч. 3 ст. 190 КК України), в ухиленні від сплати податку на додану вартість (ч. 2 ст. 212 КК України) та службовому підробленні (ч. 2 ст. 366 КК України). 

За версією слідства, директор товариства виграв тендер та отримав з бюджету гроші на будівельні роботи в приміщенні КП «Аеропорт-Полтава», однак виконав їх не в повному обсязі, таким чином заволодівши майже 340 тис. грн бюджетних коштів. Окрім цього керівник ухилився від сплати податків на суму понад 5 млн грн.

Дії Штрікуля були викриті прокуратурою спільно з Управлінням СБУ в Полтавській області. На сьогодні досудове розслідування у кримінальному провадженні ще триває.

За інформацією котру повідомила пресслужба СБУ, в результаті проведених судово-будівельної та судово-економічної експертиз, а також іншими доказами, отриманими у межах кримінального провадження підтверджено збитків державі на суму понад 5,8 млн грн.

За капремонт будівлі аеровокзалу з улаштуванням міжнародного пункту пропуск ТОВ «БК «Центр-Буд» отримав від департаменту будівництва ПОДА 36 млн грн. Отже, правоохоронці підозрюють його у привласненні 1/7 від цієї суми.

Цікавим є і той факт, що на момент укладення договору щодо ТОВ «БК «Центр-Буд»  відкрито кримінальне провадження. Дане кримінальне провадження розслідувалося Полтавським райвідділом поліції ГУНП в Полтавській області. В ході слідства по даному кримінальному провадженні було встановлено, що  підприємці разом із посадовцями ОДА завищували вартість робіт і розтрачували бюджетні кошти.

Але це є стандартною ситуацією в нашій країні, бо в нас діє презумпція невинуватості і до набрання вироком суду законної сили, ніхто не можу бути звинувачений у вчиненні злочину.  Цим і користуються спритні ділки, бо як ми вже неодноразово зазначали у своїх журналістських розслідуваннях, досудове розслідування у кримінальних провадженнях (особливо якщо в них фігурують суми з багатьма нулями) тривають роками, а в цей час злочинці продовжують свою незаконну діяльність.

Окрім Сергія Штрікуля про підозру також було повідомлено ще одному фігуранту справи розкрадання бюджету з ремонту приміщення “Аеропорту -Полтава». Це другий офіційний підозрюваний — працівник профільного департаменту Полтавської ОДА Роман Сальний, який відповідав за технагляд за роботами. Про це повідомила пресслужба управління Служби безпеки України в Полтавській області.

СБУ встановила, що до справи також причетний посадовець Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА. Він проводив технічний нагляд за виконанням капремонту будівлі Полтавського обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава» та підписав акти приймання робіт, які фактично не виконувались.

9  квітня 2020 йому було  повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 ККУ (Службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки). Посадовця відсторонили від виконання службових обов’язків та обрали йому запобіжний захід — цілодобовий домашній арешт.

Також стало відомо, що службові особи ТОВ «Будівельна компанія «Центр-Буд» змовилися з посадовцями Департаменту будівництва ПОДА та службовими особами інших розпорядників бюджетних коштів, внаслідок чого протягом 2017 – 2018 завдали збитків бюджету на 3,3 млн грн.

Крім цього, слідством було встановлено, що до укладення, виконання робіт, та їх приймання аеропорту мали стосунок такі працівники Департаменту будівництва:
    • директор;
    • головний спеціаліст відділу проєктно-кошторисної роботи;
    • головний спеціаліст відділу проєктно-кошторисної роботи;
    • головний спеціаліст відділу проєктно-кошторисної роботи;
    • головний спеціаліст технічного відділу;

А також працівники ТОВ «БК «Центр-Буд», а саме:
    • директор;
    • заступник директора;
    • інженер-проектувальник;
    • головний інженер.

Слідством було перевірено вказаних осіб, щоб з’ясувати ступінь зв'язків вказаних осіб між собою, підтвердити чи спростувати факт їхнього знайомства до проведення тендерної закупівлі щодо будівництва та ремонту аеропорту «Полтава». Крім того, перевіряли і телефонні дзвінки, СМС, щоб перевірити версію змови на вчинення злочину.

У зв’язку з цим, у нас виникає логічне питання : чому підозру було оголошено лише двом фігурантам схеми ? Ну не міг Роман Сальний самотужки провернути таку схему без привернення уваги свого керівництва, а отже інші посадові особи ОДА знали про це і перебували у змові з іншими фігурантами.

Свого часу ми неодноразово писали про сумнівні тендери підприємства Штрікуля та посадовців ОДА. Справа Полтавського аеропорту лише верхівка айсберга корупції та відкатів. Як приклад, можемо згадати кримінальне провадження № 12017170300001348 від 19 грудня 2017 року, яке слідчі ГУНП в Полтавській області намагалися по тихому прикрити і лише завдяки втручанню Останнього Бастіону було скасовано постанову про закриття даного кримінального провадження.

І це лише один епізод розкрадання коштів на реконструкції “Аеропорту-Полтава”, а їх там масса, і якщо завтра сесія обласної ради прийме рішення про  виділення 28 млн грн на виготовлення проєкту ремонту / реконструкції / злітної смуги аеропорту то це стане черговим корупційним клондайком та ласим шматком для отримання відкатів посадовцями.

Хочемо нагадати полтавцям, що місто вже має фонтан за 1 мільйон доларів, котрий став не символом міста та зоною відпочинку, а символом корупції, відкатів та недолугого керівництва містом.

Зараз ми отримаємо ще й проєкт реконструкції злітної смуги за 1 мільйон доларів і не сумнівайтеся, проєктантом стане хтось із постійних підрядників, про яких ми вже писали у своєму журналістському розслідуванні.

Також дивує і те , що підрядник отримає 30 % передплати за виконання проєкту, але враховуючи близькість виборів, ці кошти явно не завадять чиновникам та депутатам Облради у проведенні передвиборчої компанії.

Сьогодні ми звертаємося до депутатів обласної ради та закликаємо їх бути розсудливими та думати про те за що вони голосують ! Проєкт реконструкції за 1 мільйон доларів це вже верх цинізму та абсурду, який нам хочуть впихнути під виглядом піклування про жителів області та розвитку інфраструктури.

В цей тяжкий для людей час депутатам потрібно думати не про черговий проєкт для набивання своїх кишень, а про виборців котрі їм надали кредит довіри. Замість того, щоб виділяти 28 мільйонів гривень на безперспективний проєкт, слід подумати про потреби людей і виділити ці кошти на нагальніші потреби, наприклад розвиток медичної інфраструктури:
    -  забезпечення медиків засобами захисту (щоб люди не збирали кошти усім світом для закупівлі захисних масок, костюмів та антисептиків);
    - закупівлю додаткового лабораторного обладнання для діагностики хвороби (щоб люди не очікували результату тесту 5 днів);
    - створення додаткових мобільних бригад, які відбирають аналізи (щоб хворі їх не чекали по кілька днів).

Народні обранці повинні, хоча б наприкінці своєї каденції, задуматися над тим, яка їх основна функція та для чого їх обрали виборці. Вони повинні зробити щось корисне для людей, котрі їм повірили та віддали за них свої голоси на виборах.    
    

Читайте також
Влада Пирятина виділила майже 15 млн грн для фронтовиків і ветеранів
Полтава
На українську культуру — крихти, на псів режиму — мільярди
Політика
Витрати РФ на агресію проти України перевищили $6 млрд, – Reuters
Війна
Половина російських топменеджерів не вірить у відновлення економіки росії у найближчі 5 років
Економіка
Україна відстає із оборонним замовленням
Війна
Кабмін не знайшов коштів на вітчизняну медичну освіту
Політика