Вразливі українські жінки можуть опинитися під загрозою торгівлі людьми.
Офіс спецпредставника та координатора ОБСЄ з питань боротьби з торгівлею людьми помітив вибух пошукової активності в Інтернеті щодо сексуального контенту, пов’язаного з українськими жінками та дівчатами. Залежно від країни відповідні пошукові запити за такими ключовими словами, як «ескорт», «порно» або «зґвалтування» разом зі словом «українка» зросли на 600%. У Швеції, де вимагання сексуальних послуг заборонено і є точні дані про клієнтів, понад дві третини затриманих чоловіків розшукували саме українок.
Це те, що заступник координатора ОБСЄ з боротьби з торгівлею людьми Андреа Сальвоні описує як «токсичне середовище». Коли війна посилювалася, все більше і більше людей з України залишали свою батьківщину, щоб шукати притулку за кордоном, вони опиняються у країнах, де мають мало або взагалі не мають соціальних контактів і значною мірою залежать від державної допомоги.
Сальвоні та його колеги все частіше знаходили «темні оголошення про роботу» в групах Facebook і чатах Telegram, в яких українці шукали інформацію про те, як покинути зону бойових дій. У цих оголошеннях жінкам і дівчатам обіцяли можливість заробити «легкі» гроші — наприклад, «супроводжуючи» клієнтів.
Щоб поінформувати українських біженців про небезпеку, яку становлять торговці людьми, ОБСЄ запустила вебсайт з інформацією про ризики та класичні інструменти, які використовуються для вербування жінок і дівчат, а також гарячу телефонну лінію.
Одним із самих небезпечних напрямів є Німеччина, що відрізняється найбільшою ліберальністю у сфері секс-бізнесу. В ній переслідуються лише невеликий відсоток випадків користування послугами жертв торгівлі людьми. Проблема полягає в тому, що "ззовні злочинна і незлочинна діяльність виглядають абсолютно однаково", — додає Сальвоні. Тому переважна більшість торговців людьми залишаються безкарними.