Created with Sketch.

Обзивайте як хочете, але сповзаємо, панове, сповзаємо

26.02.2023, 11:27

Викорчовуємо чужинські скрепи. Скриплять

До річниці початку повномасштабного вторгнення рф в Україну «Укрпошта» увела в обіг нову марку. Марка представляє собою одне з семи графіті всесвітньо відомого вуличного художника та політичного активіста Бенксі: на стіні зруйнованого будинку у Бородянці Київської області митець зобразив дзюдоїста,  відправленого у нокаут пацаном.

Красномовний і зрозумілий натяк. На дзюдоїста і невідворотний нокаут. Тираж поштової марки — 1 500 000 примірників. У Полтаві нову марку вже традиційно благополучно погасило керівництво ОВА та обласної ради.

Заувага. Там на марці – «ПТН ПНХ». У першачків жодних вагань з розшифруванням абревіатури. Суцільний мат в маршрутках, мобілках, у мам з чадами по дорозі до дитсадка.

Ви, полтавцю, оце зараз нас виматюкали? Мовляв, що ти із себе, авторе, строїш?

Строю. Бо це – не наше. Це – московитські помиї на вашому, земляче, писку.

На офіційному фейсі держави, а поштова марка таки фейс – «майорить» матюк. Ну-ну. Тільки не треба ля-ля.

Хвалимося? Так є ж бо чим!

Начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін вісьмома фактами про життя на Полтавщині протягом року від початку російсько-української війни переконав і нас, зокрема, що ми таки чогось варті.

18 дітей отримали 600 балів на НМТ. 1,7 млн га засіяли аграрії області й зібрали 7,4 млн тонн основних с/г культур. 454 медалі різного ґатунку на міжнародних і всеукраїнських змаганнях завоювали наші спортсмени. Попри ворожі обстріли й відключення світла вперше в області провели унікальну операцію на серці. 466 пунктів незламності розгорнули на Полтавщині. 4,5 тис. концертів, вистав, майстер-класів, екскурсій і виставок провели обласні заклади культури.

До тих, хто здолав перелічені вершини, немає претензій. Так тримати, абітурієнти, аграрії, спортсмени, хірурги, шоумени, ті, хто розгортав! Честь, хвала і наше вам в шапочку.

Насторожує інша арифметика. Якщо на Полтавщині за рік побралися понад 10 тис. пар, чому народилося лише 7 тис. малюків? Сачкуємо, панове.

Але. Тримаймося. Шануймося. Критичнішаємо. Бо після підсумкової пресконференції найвеличнішого залишається тільки на секс і надіятись. Як на Залужного.

Викорчовуємо чужинські скрепи. Скриплять

У переліку демонтованих або наразі загорнутих у чорну плівку раритетів совкової доби на наших землях монумент Олександру Сергійовичу Пушкіну – фішка. У повній відповідності з визначенням - якась особливість, сутність, специфічна риса, тенденція. Бо збити усталену століттями полуду вищості «учьоного кота з лукомор'я» над вусмерть провінційною Малоросією і сьогодні – на другому році російсько-української повномасштабної війни – не просто.

Під чужинським скрепним монументом у Березовому сквері Полтави – дискусії.  Ординець Мамай, поки що мер, було рвався власноруч відмивати скрепу від написів «вандалів» «Русня-Zнести», а його табір клевретів й сьогодні тупо гугнявить про «на что он руку поднімал?!».

Ті ж наші земляки, кому по барабану давні розбірки світського ловеласа Пушкіна з таким же любвєобільним Дантесом, як і зганьблена честь якоїсь Гончарової – не треба було неконтрольовано задом вертіти, впевнені, що хороших руських не існує в природі. Зокрема, й у мармуровій їх іпостасі. Тому й загорнули скрепу в чорний пакет.   
 

Читайте також
ЮНЕСКО визнало спадок Ніцше надбанням людства
Світ
Казки, що вбили надію
Історія
Вічне покарання Сізіфа
Історія
РОЗПОДІБНЕННЯ
Історія
На тему різних дат Різдва
Життя
Наша історія не лише у вишиванці й сільській хаті, не лише в козацтві й Коліївщині
Опінії