Військові, які брали участь у виставі від Театру Воєнних Дій, звинуватили Алекса Боровенського у зневажливому ставленні до ветеранів.
Про це в соцмережах розповів координатор ГО «Поклик Яру» Ілля Мар’ян, на псевдо Фестиваль.
Театр Воєнних Дій працює в Києві з 2024 року, а його акторами є ветерани та чинні військові. Ілля Мар’ян розповів, що брав участь у виставі «Стусанина» з вересня 2025-го по січень 2026-го.
Однак він зазначив, що пішов із театру, коли став свідком «неадекватної комунікації» режисера Боровенського з людьми.
Зокрема, він оприлюднив відеоповідомлення Алекса Боровенського, яке той надіслав Володимиру Туці — ветерану російсько-української війни.
«Як тобі пояснити, дядьку. Я на роботі. Ти думаєш у мене нервовий зрив? Я на роботі. Я виконую наказ. У мене наказ зробити цю штуку, я виконую наказ. Мені насрать на ветеранів, бл*ть, х*янів, ще щось, людей. Я виконую наказ», — йшлося в повідомленні Боровенського.
Режисер надіслав його Володимиру Туці нібито у відповідь на його прохання не погрожувати учасникам «Стусанини» після того, як вони вийшли з проєкту.
Причиною їхнього виходу, каже Ілля Мар’ян, було «неадекватне та некомпетентне поводження з колективом».
«Як приклад: зневажливе ставлення до учасника колективу, військового Андрія Ейсмонта, та його дружини в присутності їхнього семирічного сина. Наступного дня, після виходу Андрія, у бік іншого військового прозвучала погроза: “Я тобі зараз зламаю ніс“», — розповів Ілля Мар’ян.
Він також опублікував продовження листування Володимира Туки з Боровенським. Перший сказав режисеру в такому разі «не дивуватись, чого від нього пішли люди», а також «не погрожувати» їм.
«Братику, я ж просив: не розказуй мені, що мені робити. Слухай, ти в спортзалі, ти займаєшся реабілітацією, ти барабаниш — займайся. Бл*ть, не треба мені розказувати, що робити. Я не погрожую людям, я кажу їм, що з ними буде далі. Їб*ть-колотіть, качай своє залізо, будь ласка. Там твоє місце, реабілітуйся. Ти воював — повага, плюс. Я воюю зараз. Будь ласка, можна мені трохи поваги? Я собі здоров’я поклав на вас, їб*них, бл*ть…» — відповів режисер.
Ілля Мар’ян також опублікував фрагмент дзвінка нібито між Боровенським і помічницею режисера Мар’яною, якій він погрожував звільненням з університету, тому що «всі трохи не розуміють, що зі мною так не можна говорити».
За словами ветерана, Нацгвардія України вже розірвала співпрацю з театром. Також Мар’ян додав, що зараз «відповідні люди вже працюють над тим, аби Алекс не міг продовжувати діяльність Театру Воєнних Дій».
У відповідь на допис Іллі Мар’яна Алекс Боровенський звинуватив його нібито в розбещенні неповнолітніх, водночас не надавши жодних доказів.
«Коротше, прийшло до мене в театр оце чудо. Звать щось якось типу Ілля Мар’ян Затуливітер, позивний — Фестиваль. […] Типу ветеран. Ну ветеран — то й ветеран, я ж довіряю, почали репетиції “Стусанини“. Паралельно мої роблять безпекову перевірку і з’ясовується, що Фестиваль проводить дитячі табори, щось типу скаутів. І мої кажуть: “Чуваче, судячи з наших даних, він там розбещує неповнолітніх”. І я такий: “Та ні, не може бути, це ж ветеран“», — написав Боровенський.
Він також назвав Іллю Мар’яна «дутим ветераном, який толком не служив». Зазначимо, що в коментарях під дописом Іллі Мар’яна в Instagram він зазначав, що воював із першого дня повномасштабного вторгнення рф до кінця грудня 2022 року в 73 центрі ССО.