Суд «заморозив» святкування річниць діячів ОУН, УПА, армії УНР, відомих вчених, письменників, журналістів.
Окружний адмінсуд Києва задовольнив позов екс-заступника глави адміністрації Януковича Андрія Портнова і тимчасово зупинив рішення Київської міськради про святкування у 2020 році річниць, зокрема, кількох видатних діячів Української повстанської армії й Організації українських націоналістів.
Про це йдеться в рішенні «суду» оприлюдненому на їх офіційному сайті.
Згідно з повідомленням, це рішення від 12 березня задовольняє заяву Портнова «про забезпечення позову».
Суд вважає обґрунтованою вимогу колишнього заступника глави АП Януковича про зупинення дії рішення КМР від 27 лютого, назвавши їх такими, «що мають ознаки очевидної протиправності», у зв’язку, нібито, «з порушенням Київською міською радою процедури розробки та прийняття оскаржуваного рішення».
В цілому суд скасував відзначення у Києві у 2020 році пам’ятних дат та ювілеїв наступних особистостей:
–130 років з часу народження Івана Полтавця-Остряниці, військового діяча, полковника Армії Української Держави;
–6 лютого – 100 років з дня народження Василя Левковича, військового діяча, полковника УПА;
–20 лютого – 115 років з дня народження Уласа Самчука, письменника публіциста, журналіста;
–24 лютого – 110 років з дня народження Василя Сидора, військового та політичного діяча, полковника УПА;
–5 травня – 120 років з дня народження Володимира Кубійовича, вченого, історика географа, енциклопедиста, громадського та політичного діяча, організатора та головного редактора «Енциклопедії українознавства»;
–12 листопада – 100 років з дня народження Василя Галаси, політичного та військового діяча, полковника УПА;
–12 грудня – 130 років з дня народження Андрій Мельника, політичного та військового діяча, голови Проводу Організації українських націоналістів
В ухвалі суду зазначено, що «в даному випадку застосування заходів забезпечення адміністративного позову спрямоване виключно на збереження існуючого становища до розгляду справи по суті заявлених вимог, встановлення їх обґрунтованості».
Нагадаємо, що у своєму новорічному вітанні Володимир Зеленський сказав, що неважливо, як названа вулиця, бо вона освітлена та заасфальтована. Де немає різниці, біля якого пам’ятника ти чекаєш дівчину, в яку ти закоханий... Без різниці – йдемо в неділю до церкви, чи нічого не робимо у суботу... (Цікаво знати, як би віднеслися до логіки Зеленського ті «хто нічого не робить в суботу», якщо б їм довелося чекати дівчину біля пам'ятника Гітлеру, Гебельсу, чи доктору Менгеле-ред)
А ось уривок зі статті Уласа Самчука, чествування якого якраз і оскаржив соратник Януковича Портнов, який тепер дуже близький до чинної влади та володіє колосальним впливом на судочинство в Україні.
«Тому – не все одно, хто як говорить, яким Богам молиться, які книжки читає. Не все одно, якими іменами названі вулиці наших міст, не все одно, чи домінуючим є для нас Шевченко, чи Пушкін. Не все одно, як це часто доводиться чути, кого ми вчимо у школі, не все одно, яке наше відношення до російської літератури. Ні! Це не все одно... А коли – все одно, то це значить, що все одно для вас, хто є ми самі! Це значить, що ми не нарід, не якась спільна історична збірна сила, а невиразна юрба, сіра маса, вічно принижена без всяких ідеалів чернь».