Понад 80% переданого газу в ОГТСУ не відповідають вимогам Кодексу ГТС, а отже не якісний «товарний» газ постачається споживачам.
2 липня очільник Нафтогазу Олексій Чернишов повідомив про збільшення видобутку газу групою за пів року на 8% — до 7,3 млрд куб. м.
Секрет успіху, за його словами, — запуск 41 свердловини, що на одну більше, ніж планувалося.
Чергові переможні реляції Чернишова прокоментував експерт нафто-газової галузі Володимир Щербина, який зазначив:
- 2 липня ще дані з промислів в АТ «Укргазвидобування» не зведені в рапорти. Тому пан Чернишов оперував даними «Товарного газу», а точніше даними з комерційних вузлів обліку ОГТСУ щодо обʼємів переданого газу в газотранспортну систему та дані з вузлів обліку щодо переданого газу напряму в газ мережі.
- Який обсяг з зазначеного паном Чернишовим вважати «товарним»? Оце основне питання. Адже понад 80% переданого газу в ОГТСУ не відповідають вимогам Кодексу ГТС, а отже це не якісний «товарний» газ.
- По факту на початок червня 2024 року, 41 чи 42 свердловини в компанії АТ «Укргазвидобування» працюють з дебітом 100 тис.куб.м/добу і більше.
- У 2024 році по філії ГПУ «Шебелинкагазвидобування» 16 свердловин працюють з дебітом 100 тис.куб.м/добу і більше, а загальний фонд діючих свердловин становить орієнтовно 1343 одиниць. Тобто 1,2% становлять свердловини з дебітом 100 тис.куб.м і більше.
- У 2023 році (на аналогічний період) по філії ГПУ «Шебелинкагазвидобування» 10 свердловин працювали з дебітом 100 тис.куб.м/добу і більше (Моспанівського ГКР лише одна свердловина), а загальний фонд діючих свердловин становить орієнтовно 1297 одиниць. Тобто 0,77% становили свердловини з дебітом 100 тис.куб.м і більше.
- На червень 2024 року на Моспанівському і Західно-Білозірському ГКР в експлуатації з дебітом 100 тис.куб.м/добу і більше, працюють 11 свердловин.
Підсумовую:
Завдяки порушенню вимог нормативних документів і законодавства, без ГЕО-2 затвердженого ДКЗ України і Проєкту ДПР, компанія АТ «Укргазвидобування» відібрала понад «нормований» обсяг газу з Моспанівського і Західно-Білозірського газоконденсатних родовищ. Відповідно ці два родовища і Південно-Коломацьке (Коломацьке) забезпечили компанії основний приріст з видобутку газу і конденсату.