Досудове розслідування справи про масштабну корупцію в енергетиці продовжено до середини серпня 2026 року.
Національне антикорупційне бюро заявило про намір допити 40 осіб, яким можуть бути відомі обставини вчинення кримінального правопорушення щодо масштабної корупції в енергетиці.
Про це йдеться у матеріалах кримінального провадження НАБУ.
Наразі детективи з’ясовують місце проживання людей, яких планують допити.
Крім того, слідство збирається призначити та провести судові лінгвістично семантико-текстуальні та психологічні експертизи (психолого-лінгвістичної експертизи). Водночас станом на початок 2026 року тривають 13 судових комп’ютерно-технічних експертиз і шість експертиз звукозапису.
За інформацією правоохоронців, у рамках операції «Мідас» слідчі проведуть детальні огляди понад 150 одиниць вилученої техніки, з яких ноутбуки, планшети, мобільні телефони, накопичувачі та диски, відеореєстратори і, за необхідності можуть призначити додаткові судові комп’ютерно-технічні експертизи.
У цілому, операція «Мідас» тривала 15 місяців. Директор НАБУ Семен Кривонос анонсував на засіданні Комітету з питань антикорупційної політики Верховної Ради, що коло підозрюваних осіб, буде збільшуватися.
Додамо, що 26 грудня Вищий антикорупційний суд продовжив до 10 серпня 2026 року досудове розслідування справи про масштабну корупцію в енергетиці.
Нагадаємо, що 10 листопада Національне антикорупційне бюро України в межах операція «Мідас» оголосило про підозру семи особам. Серед них:
А також четверо представників так званого «бек-офісу з легалізації коштів»:
Співорганізаторами корупційної схеми виступили Тимур Міндіч та Олександр Цукерман, які з 13 листопада перебувають під санкціями в Україні. Обоє до оголошення підозри втекли з України. Підозрювані бізнесмени переховуються в Ізраїлі.
За версією слідства, зафіксовано вісім епізодів злочинної організації під керівництвом Міндіча з легалізації коштів на суму понад 256 млн грн.