Created with Sketch.

Ото зморозив!

06.03.2019, 05:27

Пояснення фортелю Олександра Олександровича (у народі – СанСанича) Мороза з його походом у президенти немає. Можна лише припускати, що подвигло бувалого у бувальцях дідуся на екстраординарний вчинок – гіпертрофоване самолюбство, тест на затребуваність лівої ідеї, нестримне бажання підсобити бюджету країни двома з половиною мільйонами гривень, парі з дачним сусідою? Щось вікове, одведи господи?

Роздивляючись все ще задовгий на сьогодні список охочих порулити найбільшою з-поміж чисто європейських країн, виокремлюємо наступні спонуки.

До першої категорії реальних політиків, котрі йдуть на вибори усвідомлено, мають яку-не-яку програму, електоральний ґрунт і партійні структури, ми відносимо (алфавітно) Юрія Бойка, Олександра Вілкула, Анатолія Гриценка, Руслана Кошулинського, Петра Порошенка, Юлію Тимошенко. Декого, якби наша воля, ми й на постріл з рогатки не підпустили б не те що до перегонів, а й власне до України. Але то таке – винайдемо щось ліпше демократії, передавимо гнид заздалегідь.

До другої, теж нечисленної групи булавошукачів належать дистильовані популісти, у чиїх гаслах міфологія повністю витіснила здоровий глузд. Вже навіть з маргиналами не спрацьовує маячня про виведення країни на передові позиції у переліку найщасливіших громад за версією World Happiness Report за тиждень-другий, про «шведські» пенсії за «шведським» столом у нашому вишняку з хрущами, про сливе безплатні гази і корів з телятами у кожному дворі з міськими включно. Рейтингові відсотки у межах опитувальної похибки демагогів Олега Ляшка, Іллі Киви, Сергія Капліна настійно вимагають перегляду основних позицій лівацтва. Плебсу подавай повну халяву! Коли на те пішло, бажано й з МАРУВ познімати рештки негліже. Дайош повноформатне «зрєліще»! Тим паче, що молода розкріпачена дівка ладна на все задля миру в Україні.

Слід зазначити, що симптоми популофільства даються взнаки й у переважної більшості кандидатів з першої групи. Підсідають на голку партійні вожді: тому бракує витримки, тому – економічної освіти, іншим – патріотизму.

Скіфською бабою бовваніє посеред Української лісостепової зони нестандартний для виборчих забігів КоЗел. До речі, ЗеК теж доволі впізнавано і аксіоматично – від перестановки складових… У нього немає попередників. Ще ніколи вітчизняними теренами не кермував блазень. Були всякі і за княжої доби, і за Гетьманщини з Руїною, і УНР дрова ламала, і за новітніх часів є з кого пореготати, але щоб професійного скомороха вперто нав'язували 40-мільйонній країні?! До 2019 бог милував. У 2019 накотило. Це ж як треба співвітчизників не поважати!

З четвертої групи 30+n кандидатів ми когось вже знали, а хтось встиг і набриднути по осьдечки. Хоч більшість прізвищ з цієї глевкої маси президентського напівфабрикату донедавна були не знайомі загалу, спільним знаменником для них є соті частки відсотка, які дехто вже набирав у попередніх серіях, а решті більше ніяк не світить у цій.

Світоглядні уподобання автора наполягають на виокремленні у цій групі декількох осіб, з котрими сходив би у розвідку, чиї заявлені пріоритети не викликають осуду і є проукраїнськими. Лише гола прагматика в оцінці шансів Смешка, Наливайченка, Добродомова, Безсмертного змушує демократа робити ставку на більш прийнятну кандидату. Їх об'єднання під прапорами Гриценка додасть клопотів топ-трійці.

У шерензі шевченків (обох), кармазіних, богословських, мураєвих з риговановими et cetera прискіпливе електоральне око вихоплює постать О.О. Мороза. Чого Ви тут, Олександре Олександровичу, шановний? Шансів зробити Україну Швецією у Вашого соціалізму було неміряно, але ж не вийшло. Логічно припустити, що або такий сам по собі Ваш пустоцвіт-соціалізм, або його вожді – трутні, себто на діло нездатні.

Смішними, як на посполитого, здалися нам заклики кандидата до ковельців, з чийого міста почався передвиборний тур пана Мороза. Як на нас, авторство 30 книжок, які ніхто крім дуже близьких поетові читачів не бачив; вісім літературних премій містечкового штибу; досвід, який, на думку самого О.О., тягне на «історичний»; конспірологічні фантазії щодо заокеанського управління Україною – слабенька мотивація. Не знаємо, як ковельці, але ми би образилися: пан Мороз усіх містян, крім своїх непитущих однопартійців, звинуватив у зловживанні алкоголем. Цитуємо: «Тому я йду до вас просити, щоб ви звернулися до своїх колег – протверезійте, бо ми йдемо до катастрофи». Бачимо певну алогічність у висновках соціаліста, адже світовий досвід схиляється до протилежного – катастрофу легше перележати у нетверезому стані.

Ще О.О. Мороз хвалиться унікальною особливістю власної виборчої програми. Суперники щосили вправляються у деталізації майбутніх кроків на жаданій посаді, а наш ретросоціаліст йде у президенти, щоб … навіки поховати цей антиукраїнський, антисоціальний, ненависний усьому народові інститут президентства, від якого у нас усі нещастя.

Якщо подібними, перепрошуємо, дурничками і обмежиться аргументація кандидата, СанСаничу цьогораз не подолати навіть планки на висоті 2010 року – а тоді йому вдалося підстрибнути мало не на 0,4 відсотка.

Вадим Демиденко

Читайте також
Полтава гастрономічна. Частина третя
Полтава
ДІЯ відзначила чемпіонів України
Полтава
Полтава гастрономічна. Частина друга
Полтава
Лицарі сили та килиму
Полтава
Полтавські чемпіони продовжують боротьбу
Полтава
Від «прокурора-чупакабри» до «золотих посад»
Полтава