Здебільшого тварин використовували для виявлення мін, тепер навчають пошуково-рятувальним операціям
Як стверджує, співробітниця бельгійської компанії APOPO, яка останні 5 місяців займалася навчанням пацюків, ці тварини мають такий самий нюх, як і собаки, при цьому їх так само легко дресирувати.
Завдяки маленьким розмірам, пацюки зможуть проникати під завали, що були засипані, наприклад, щебенем або дрібним сміттям.
Оскільки компанія АРОРО займається дресируванням пацюків для гуманітарних проектів тривалий час, вона вже має позитивний досвід дресирування цих тварин для виконання складних завдань.
Фахівці відзначають, що проект RescueRats має великий потенціал. Можливо, він стане настільки успішним, що пацюків почнуть використовувати у рятувальних операціях повсюдно.
Науковці насамперед навчили тварину повертатися у вихідну точку. Для цього вони випускали гризуна до порожньої кімнати і дозволяли тинятися там, де він хоче. Проте за звуковим сигналом тварина мала повертатися у вихідну точку. Зрозуміло, щоб у пацюка був стимул, за успішно виконану команду йому давали ласощі.
Потім вчені привчили тварин переносити м'яч у рюкзаку. У реальному світі м'ячем буде датчик, який видає сигнали для рятувальників. Завдання полягає в тому, щоб щур, виявивши людину, залишав датчик поруч із нею та повертався назад. Після цього рятувальники зможуть за сигналом знайти постраждалого, щоб надати йому допомогу.