Created with Sketch.

«Палада» спроєктувала новий плавучий док на 5000 тонн

31.12.2021, 16:43
Фото: google

Він здатен забезпечити докування всіх типів цивільних суден з доковою масою до 5000 тонн

Херсонський державний завод «Палада» спроектував новий композитний плавучий док вантажопідйомністю 5000 тонн.

30 Грудня, суднобудівне підприємство «Палада» на своїй сторінці у Facebook оприлюднило проектне зображення нового плавучого доку Pallada 5000TLC, що розроблений власним конструкторським бюро державного заводу.

Судячи із напису на зображені плавучого доку, його будуватимуть для хорватської компанії «ISKRA SHIPYARD 1 LLC».

«Новий контракт дасть змогу колективу заводу повноцінно працювати протягом 12-13 місяців», –  зазначив в.о. директора «Палади» Євген Алхімов.

Плавучий док Pallada 5000TLC здатен забезпечити докування всіх типів цивільних суден з доковою масою до 5000 тонн і завдовжки до 120 метрів, військових кораблів типу «корвет» і «легкий фрегат», а також дизель-електричних підводних човнів.

Понтон доку виготовлятимуть з екологічно чистого морського залізобетону з застосуванням сульфатостійкого портландцементу та спеціальних добавок, завдяки яким споруду можна експлуатувати у всіх кліматичних зонах. Для виробництва башт використовують суднобудівну сталь.

На підприємстві зазначають, що таке поєднання матеріалів дає змогу знизити витрати на обслуговування у 2-2,5 раза у порівнянні з аналогічною сталевою спорудою та не ставити її періодично в сухий док впродовж усього терміну експлуатації, який становить понад 50 років.

Конструкція залізобетонного понтона має забезпечувати підвищену жорсткість всього доку та значно знижує теплові деформації, пов’язані з впливом різниці температур морської води та навколишнього повітря.

Управління баластними операціями забезпечуватиме комп’ютерна система, що здійснюватиме постійний онлайн контроль за станом споруди та судна, що докується.

 

Читайте також
Китайський стартап представив робота з ШІ, який вміє готувати та подавати страви
Життя
Покупці масово відмовляються від першого електромобіля Xiaomi
Економіка
Китайський робот-гуманоїд H1 навчився робити сальто
Світ
Suzuki оголосила про початок виробництва літаючих автомобілів
Світ
ЗСУ застосовують на фронті дрони зі штучним інтелектом
Війна
Британія планує передати Україні дрони зі штучним інтелектом
Війна