Created with Sketch.

Палестинці протестують проти спроб Ізраїля анексувати Західний берег Йордану

17.05.2020, 12:26

Нова хвиля протистояння між ізраїльським військом і арабами сколихнула Палестину.

Масові сутички сталися цієї п'ятниці, 15 травня, у містах Кафр-Гаддум і ас-Савія на території Західного берегу річки Йордан, інформує видання "Al Jazeera".

Бійці Армії оборони Ізраїлю застосували сльозогінний газ і гумові кулі, щоб розігнати сотні агресивних мітингарів-палестинців.

Останні організували демонстрації до роковин масового виходу арабів з Палестини у 1948 році, відомого як "Накба — День катастрофи" (араб. يوم النكبة‎).

Головною причиною напружених сутичок, під час яких було смертельно поранено трьох мітингарів, стала політика ізраїльського уряду щодо спроб анексії Західного берегу Йордану.

Своєю чергою, палестинська влада, яку активно підтримує сусідня Йорданія, погрожує скасувати двосторонні угоди з Ізраїлем і повернутися до збройного протистояння задля відновлення status quo у регіоні.

Читайте також
NBC News: Іран завдав американській розвідці збитків на мільярди доларів
Війна
Президент Ірану: мусульманським країнам необхідно створити коаліцію для гарантування безпеки
Світ
Експорт нафти з Ірану практично припинився
Війна
Туреччина готова до «радикальних кроків»?
Війна
Вашингтон вимагав від «Ізраїлю» припинити бойові дії в Ірані, Лівані та секторі Гази
Війна
Нафтовий гігант ОАЕ заявляє, що атаки суттєво вплинули на його діяльність
Політика