Ймовірним виглядає сценарій щодо створення хаосу самою владою з метою подальшого посилення контролю над життям людей.
Сьогодні в Лондоні відбулися зіткнення між жителями столиці які намагаються в паніці покинути місто і поліцією, яка цьому перешкоджає.
На відео видно як поліціянти б'ють та затримують жителів Лондона.
Як відомо з повідомлень англійських ЗМІ, двадцять мільйонів осіб в Лондоні і на південному сході Великобританії виявилися в зоні четвертого, максимального, рівня загрози поширення нового штаму коронавірусної інфекції. Там не працюють непродовольчі магазини, перукарні, спортзали, розважальні заклади.
У Різдво, яке у західних християн відзначається 25 грудня, людям заборонено проводити свята в компанії близьких, з якими вони не живуть під одним дахом, – це рішення й привело до протестів і спроб масового від'їзду жителів зі столиці Великобританії до різних, друзів та деінде.
Місцеві ЗМІ вже повідомляють про паніку, яка шириться зі столиці Великобританії швидше аніж новий, як припускають, більш небезпечний та швидше штам коронавірусу, який пришвидшує передачу інфекції у масі населення.
Міністр охорони здоров’я Великої Британії Матт Ганкок раніше дав зрозуміти, що цей новий штам коронавірусу вийшов з-під контролю, і британський урядовець не виключив можливості поновного закриття навчальних закладів у країні.
За його словами, що уряду довелося "діяти рішуче". Посилені заходи можуть тривати декількох місяців, поки не почнеться масова вакцинація.
Зазначимо, що одна доза вакцини від американських, німецьких та англійських виробників в середньому коливатиметься від 20 до 40 доларів. Потрібно ввести дві дози з інтервалом у три тижні.
Британці також закривають власну країну від візитів іноземців.
Коли прем’єр-міністр Великої Британії Боріс Джонсон своїм указом скасував різдвяно-новорічні свята й спричинився справжній вибух активності населення майже 10-мільйонного Лондона.
Інформуємо, що паніка серед населення іноді виникає стихійно як наслідок стихійного лиха, війни, революцій.
Також паніку серед населення часто організовують зацікавлені особи. А принципи створення хаосу не міняються вже багато років.
Для прикладу наведемо класичний приклад організації паніки серед населення західноукраїнських земель, у вересні 1939 році, яку вчинили більшовицькі спецслужби одразу після окупації. Чинилися провокації такого роду: «невідомі» вбивали яку-небудь поважну українську сім'ю, а потім серед селян поширювалась паніка...
Інформація про те, що поляки ріжуть українців, розповсюджувалась серед населення зі швидкістю блискавки. Відомі випадки, коли люди цілими селами тікали за Збруч, де вже їх чекали совєтські політруки та комсомольці, які розповідали, як добре жити у країні робочих та селян, без панів та експлуататорів.
Звісно у випадку заворушень у Великобританії нікого ніхто не вбивав, але паніка, яка виникла серед лондонців навряд чи може бути випадковою.
Уряд знайомий з панічною реакцією місцевого населення і внаслідок менш чутливих питань.
Так ще три роки тому у перший день різдвяних розпродажів покупців налякали звуки пострілів, тоді сотні переляканих людей влаштували хаос у крамниці на найпопулярнішій торговій вулиці. Натовп заспокоювала поліція.
Тому говорити про випадковий збіг обставин ми б не стали. Спецслужби не могли не прорахувати подібний сценарій.
Так само говорити про іноземні провокації не має достатньо підстав.
Судячи з дій уряду, більш ймовірним виглядає сценарій щодо створення хаосу самою владою з метою спонукання англійців до проведення вакцинації та загалом подальшого посилення контролю над життям людей. Що сьогодні є загальноєвропейським трендом.