Created with Sketch.

Пеніко - місто, якому 3500 років

14:21

Археологи Перу заявили, що виявили у північній провінції Барранка стародавнє місто, вік якого становить три з половиною тисячі років.

На думку дослідників, місто під назвою Пеніко було важливим торговим центром. Воно поєднувало поселення тихоокеанського узбережжя з тими, що розташовувалися в Андах та вздовж Амазонки.

Місто розташоване приблизно за 200 км на північ від Ліми, на висоті 600 метрів над рівнем моря. Вважається, що його заснували між 1800 і 1500 роками до нашої ери – приблизно в той самий період, коли ранні цивілізації процвітали на Близькому Сході та в Азії.

Дослідники зазначають, що це відкриття проливає світло на подальшу долю найдавнішої цивілізації Америки — Караль.

На відеозаписах, опублікованих дослідниками, видно круглу будівлю на схилі пагорба, оточену залишками кам’яних і глиняних споруд.

Вісім років досліджень на цьому місці дозволили виявити 18 об’єктів, зокрема церемоніальні храми та житлові комплекси.

У будівлях археологи знайшли ритуальні предмети, глиняні скульптури людей і тварин, а також намиста з бісеру та морських мушель.

Пеніко лежить поблизу місця, де близько 5000 років тому, приблизно у 3000 році до нашої ери, в долині Супе була заснована Караль — найдавніша відома цивілізація Америки.

Археологи виявили 32 пам’ятки цієї цивілізації, серед яких — великі пірамідальні споруди, складні іригаційні системи для землеробства та поселення міського типу. Вважається, що цивілізація Караль розвивалася ізольовано від інших ранніх цивілізацій — в Індії, Єгипті, Шумері та Китаї.

Докторка Рут Шейді, археологиня, яка керувала останніми дослідженнями Пеніко та проводила розкопки Караля в 1990-х роках, зазначила, що це відкриття має важливе значення для розуміння того, що сталося з цивілізацією Караль після кліматичних змін, які спричинили її занепад.

Місто Пеніко «лежало в стратегічному місці — на перехресті торговельних шляхів і обміну між громадами узбережжя, високогір’я та джунглів», — сказала докторка Шейді інформаційному агентству Reuters.

Під час пресконференції, на якій науковці представили знахідки, археолог Марко Мачакуай, дослідник і співробітник Міністерства культури Перу, зазначив, що значення Пеніко полягає в тому, що це місто є продовженням цивілізації Караль.

Перу є батьківщиною багатьох найважливіших археологічних відкриттів Америки. Серед них — цитадель інків Мачу-Пікчу в Андах та таємничі лінії Наска, викарбувані в пустелі вздовж центрального узбережжя.

Читайте також
ЧИСЛО СІМ
Життя
Британські вчені планують створити штучну ДНК людини
Світ
Соціальні експерименти нового порядку
Опінії
Теорія Великого вибуху може бути хибною
Життя
Науковці з'ясували причину глобальної демографічної кризи
Світ
Нас могло б і не бути
Історія