Created with Sketch.

Перед виконанням гідророзривів пластів треба оцінити ризики для екології – фахівець Сікалов

31.08.2016, 07:20

Полтавський фахівець у галузі енергетики та екології Геннадій Сікалов зазначив, що перед виконанням гідророзривів пластів для видобутку більшої кількості природного газу, слід оцінити ризики для екології. Експерт наголосив, що в цьому повинно бути зацікавлене Міністерство екології та безпосередньо видобувні компанії. Про це Сікалов розповів під час свого виступу в рамках круглого столу «Нарощення видобутку вуглеводнів, методи інтенсифікації, у рамках реалізації урядової політики щодо енергонезалежності України» в Полтавській облдержадміністрації.

– Держава цьогоріч планує витратити більше 1 млрд грн на ГРП (гідророзриви пластів – ред.). Ефект від цього, як правильно сказав пан Калюжний (депутат полтавської облради – ред.) – поки що міфічний. Коли стало питання ГРП і готувався відкритий стіл, ставив перед собою питання, що важливіше, нарощування видобутку газу чи екологічний стан території , на якій ми живемо? Усе таки вважаю, що майбутнє наших дітей у чистому довкіллі важливіше, – сказав Сікалов. 

Поряд із цим фахівець підкреслив, що є варіант розвитку подій, який максимально убезпечить екологію під час видобувної діяльності.

– Якщо є достатні фінанси, треба перекласти ризики з держави на видобувні компанії, що будуть виконувати ГРП. Зокрема, перекласти ризики фінансові й екологічні. А державна служба геології та надр має дуже гарну інституцію – геоконтроль. Вона здатна оцінити ризики для навколишнього середовища, – зазначив він.

Під час виступу Геннадій Сікалов перепросив у присутніх представників «Білорусьнафти» за суперечки й неузгодженість між полтавськими чиновниками, зазначивши, що білоруси зараз є свідками розвитку демократичного суспільства.

Також фахівець зауважив доцільність присутності на таких круглих столах Міністра екології Остапа Семерака, оскільки це б відкрило «зовсім інший рівень розмови».

У розмові експерт звернув увагу на інший бік діяльності видобувних компаній. Зокрема, нагадав про будівництво «Укргазвидобуванням» артезіанської свердловини в с. Сенча Полтавської області. 

Читайте також
Невтомні бабусі Полтавщини наближають перемогу, а «зелені ямщики» ні
Полтава
Річку Псел у межах Полтавщини досі захаращено сміттям
Полтава
Свята доброта: чутяни передали захисникам України продовольчу допомогу
Полтава
Селянам Гадяцької громади байдужа українізація
Полтава
Хорольські волонтери передали дрон захисникам України
Полтава
За час весняних пожеж на Полтавщині вигоріло 10 га лісів
Полтава